Buty do chodzenia po dachu

Buty do chodzenia po dachu

Chodzenie po dachu jest szczególnie niebezpieczne, więc warto zadbać o odpowiednie wyposażenie i przygotowanie lub zlecenie prac dekarskich wyspecjalizowanym ekipom. Jeśli sam często chodzisz po dachach, to na pewno niejednokrotnie zadawałeś sobie pytanie – jakie buty wybrać? Odpowiedź nie jest wcale takie oczywista…

Postaw na bezpieczeństwo

Buty do chodzenia po dachu
Przykładowe buty dekarskie dostępne w polskim sklepie. fot. dekarze.pl

Pamiętaj, że chodzenie po dachu to nie tylko buty. Zawsze pamiętaj o zabezpieczeniu się liną i używaniu drabiny. Już po pierwszym kroku powinieneś poczuć, czy twoje buty nadają się do chodzenia po dachu. Jeśli masz śliską podeszwę, to lepiej od razu zrezygnuj. Niektórzy polecają zwykłe tenisówki, które mają gumowe podeszwy i dosyć dobrze trzymają się metalowych powierzchni. Warto jednak pomyśleć o wyższym obuwiu, takim, które zabezpieczy też nasze kostki przed ewentualnymi urazami.

Mowa tutaj o butach do trekkingu lub specjalnym obuwiu dekarskim, które jest trudno dostępne, ale zainteresowani na pewno znajdą kilka modeli. Dobre obuwie to wydatek rzędu kilkuset złotych (od 200 do 400), ale cena jest adekwatna do jakości. Buty te najczęściej mają wkładki wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej , która zapobiega przed obtarciami, a jednocześnie zapewnia odpowiedni komfort cieplny.

Postaw na wygodę

Cougar Paws
Takie kolce przydają się na oblodzonych powierzchniach. fot. cougarpaws.com

Reklama


Jeśli nie chcesz kupować nowych butów, a twoje wydają ci się bardzo wygodne, to możesz zaopatrzyć się w specjalne gumowe nakładki. Amerykańska firma Cougar Paws specjalizuje się w sprzedaży opatentowanych przez siebie rozwiązań. Oprócz specjalnych butów można też kupić u nich  nakładki zapinane na rzepy. Koszt takich butów to przeszło  100 dolarów, ale profesjonaliści na pewno docenią jakość wykonania i bezpieczeństwo, które gwarantują.

Wspomniana wyżej firma produkuje również nakładki wyposażone w ostre kolce, które doskonale sprawdzają się na zaśnieżonych lub oblodzonych dachach.

Buty Cougar Paws
Najpopularniejsze na świecie buty dekarskie – Cougar Paws. fot. cougarpaws.com

Pamiętajcie, że beztroskie chodzenie po dachach to taniec ze śmiercią. Dobre buty nie uchronią was przed upadkiem, ale na pewno minimalizują ryzyko jego wystąpienia. Na bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego postaw na sprawdzone rozwiązania.


Ocena: 1.0

Data publikacji: 2015-05-27

Autor tekstu

Wybudował dom, ale jeszcze nie posadził drzewa. Znany z tego, że jest znany. Na portalu dzieli się praktycznymi radami oraz zachęca do luźnego podejścia do tematu budowy. Widział wszystkie filmy w Internecie.