Czy można ułożyć nowe płytki na starych?

Czy można ułożyć nowe płytki na starych?

Najbezpieczniej jest – oczywiście – skuć stare płytki przed położeniem nowych. Jednak jeśli z jakiegoś powodu zależy nam na pozostawieniu „starej” podłogi, możemy to zrobić, pod warunkiem zachowania kilku zaleceń.

Po pierwsze: opukajmy starą posadzkę i sprawdźmy, czy dobrze przylega do podłoża. Płytki wydające głuche odgłosy, odstające i połamane należy usunąć, a ubytki wypełnić zaprawą, tak by podłoże było równe i spójne. Miejsca „sztukowane” można też pokryć emulsją poprawiającą przyczepność.

Następnie podłoże należy starannie odtłuścić i zaimpregnować płynną folią.

Nowe płytki można zacząć układać dopiero, gdy podłoże będzie całkowicie suche. Dobrze jest dobrać taki ich rozmiar, lub taki układ rzędów, by miejsca łączenia elementów nowej posadzki nie pokrywały się dokładnie z miejscami spojeń starych płytek.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2010-08-16

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również