Elewacje na kleju

Elewacje na kleju są lekkie, cienkie i estetyczne. Można wykonać je z gresu, kamienia, klinkieru lub silikatów. Są trwałe, łatwe w montażu, odporne na korozję biologiczną i uszkodzenia, a także mrozoodporne.

Można układać je na ścianach z betonu komórkowego, żelbetu oraz na ścianach wykończonych tynkiem cementowo-wapiennym. Dopuszczalny jest też montaż na styropianie i płytach cementowo-włóknowych. Podłoże należy jednak wcześniej oczyścić z kurzu, wygładzić (zapełniając rysy i ubytki) oraz odtłuścić.

Płytki montuje się z zastosowaniem elastycznej mrozoodpornej zaprawy klejowej, przyklejając je metodą podwójnego smarowania (zaprawę nakłada się zarówno na płytki, jak i na podłoże). Po ułożeniu płytek szczeliny należy wypełnić zaprawą (również elastyczną i mrozoodporną), pozostawiając przerwy dylatacyjne.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2012-06-22

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.