Lustro łazienkowe z mozaiką

Spędziłam weekend zastanawiając się, jakie lustro wybrać do mojej łazienki. Szukałam lustra, które będzie nie tylko modne ale i naprawdę oryginalne. W pewnym momencie wpadłam na szalony pomysł stworzenia własnego projektu – mam nadzieję, że wam się spodoba!

Nie zamierzałam wydawać znacznej ilości pieniędzy, a zwróciłam uwagę na to, jak mozaika ciekawie prezentuje się na ścianie w kabinie prysznicowej czy na blacie umywalki – dlaczego nie zastosować jej wokół lustra?

Co będzie potrzebne:

– lustro zamówione na wymiar
– zaprawa do wypełniania fug
– mocny klej do tworzyw sztucznych
– silikon
– mozaika w formie niewielkich płytek
– listwy pomocnicze i śruby

 1. Najpierw sprawdzamy jakie wymiary będzie miała nasza rama lustra w odniesieniu do płytek z mozaiką. Mozaika jest najczęściej sprzedawana jako gotowa płytka składająca się z kilku lub kilkunastu mniejszych elementów – warto sprawdzić jakie wymiary lustra wyjdą nam, gdy stworzymy z niej obramowanie.

  1

 2. Następnie przykręcamy do ściany listewkę równo z dolną granicą łączenia tafli lustra (którą oczywiście trzeba najpierw zamówić według odpowiednich wymiarów).

  Reklama


  2

 3. Przyklejamy do ściany lustro specjalnym klejem do łączenia tego typu elementów.

  3

 4. Możemy dodatkowo przymocować tymczasowe podpory boczne, które będą podtrzymywały taflę do czasu aż połączy się na stałe ze ścianą.

  4

 5. Gdy będziemy pewni, że tafla szkła nie spadnie ze ściany, możemy odkręcić listewkę i zacząć pokrywać ścianę specjalnym klejem do płytek i mozaiki, a następnie przyklejać poszczególne elementy. Przez cały czas warto dbać o to, aby zachować linie i kąty proste.

  5

 6. Gdy mozaika będzie już przymocowana do ściany, wykonujemy fugowanie.

  7

 7. Zmywamy nadmiar gąbką i czekamy aż wszystko odpowiednio się połączy.

  8

 8. Na zakończenie maskujemy krawędzie specjalnym silikonem, starając się aby zrobić to jak równo i dokładnie.

  9

Nasze lustro wygląda teraz oryginalnie i nowocześnie. Mozaika jest modnym elementem wyposażenia wnętrz, a dzięki dobraniu odpowiednich kolorów doda twojej łazience nowego uroku. Samo wykonanie nie powinno sprawić większych problemów, a efekt może być naprawdę zniewalający!

10 główne

Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.centsationalgirl.com/


Ocena: 5.0

Data publikacji: 2014-09-29

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.