Najlepsze aplikacje dla majsterkowiczów i projektantów – for free [Android]

Najlepsze aplikacje dla majsterkowiczów i projektantów – for free [Android]

W erze smartfonów każdy z nas posiada telefon, który wykorzystuje nie tylko do surfowania po facebooku czy pisania setek wiadomości, ale również do robienia świetnych zdjęć, dokonywania płatności czy… pomiarów odległości. Przechadzając się po wirtualnym sklepie Google Play zauważyłam, że nie ma żadnej kategorii związanej z budownictwem, majsterkowaniem czy projektowaniem. Dziwne, prawda?

Co mogłam zrobić innego – przejrzałam całą witrynę i znalazłam dla was aplikacje, które przydadzą się podczas majsterkowania, wykonywania prac budowlanych, zakupu domu czy nawet tworzenia wizualizacji. – Nie ma za co.

Niezbędnik majsterkowicza

Moje poszukiwania rozpoczęłam od przeglądu narzędzi przydatnych komuś, kto tak jak ja lubi czasem coś sobie zmierzyć, przeliczyć, poskładać, a jest zmęczony kolekcjonowaniem i noszeniem kolejnych narzędzi przy sobie – w końcu po co? W XXI wieku mamy przecież telefony!

Poziomica XXL

poziomica

Reklama


Potrzeby posiadania poziomicy nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nie ma sensu dźwigać ze sobą poziomicy, skoro wystarczy nam smartfon. Być może chcemy tylko powiesić prosto obraz na ścianie lub sprawdzić poziom wyrównania wylanej podłogi – mniej znaczy więcej. Dzięki aplikacji zmierzymy kąt czy nachylenie dowolnego obiektu (dachu, ściany) oraz sprawdzimy pion i poziom.

Dalmierz : Smart Measure

dalmierz

Jeśli ktoś z was nie jest pewny czym jest urządzenie nazywane dalmierzem, podpowiem, że służy ono do wykonywania pomiarów bez konieczności używania przestarzałych taśm mierniczych. Dzięki aplikacji bez problemu zmierzymy odległości, wysokość, szerokość i powierzchnię obiektu za pomocą trygonometrii. Aplikację należy odpowiednio skalibrować i dopasować do swoich potrzeb. Czy zmierzenie całej działki i powierzchni do ogrodzenia wydaje wam się nadal takie trudne?

Przelicznik jednostek

Przelicznik jednostek

Na pierwszy rzut oka pojawia się pytanie – przelicznik jednostek? Po co? Przecież każdy z nas umie przeliczać metry na centymetry, centymetry na milimetry itd… A co, jeśli znamy i lubimy angielskie strony związane z budownictwem? System miar jest zgoła inny niż w pozostałej części Europy. Wtedy na pomoc przychodzi nam prosta aplikacja konwertująca jednostki, która przelicza nie tylko odległości masy i pojemności, ale i kursy walut, prędkości, czas czy nawet zużycie paliwa. Wszechstronność moi drodzy, wszechstronność.

Latarka – Tiny Flashlight

Latarka - Tiny Flashlight

Nie każdy z nas lubi nosić przy sobie latarkę, która zawsze gdzieś  ginie albo ma rozładowane baterie. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli rozświetlić każdą ciemność. Korzysta ona z wbudowanego flasha w telefonie, który na ogół służy do robienia zdjęć. Proste w swoim zamyśle – idealne do przeszukiwania wieczorem odległych kątów w każdym garażu.

PDF Scanner:Document Scan+ OCR

PDF Scanner Document Scan

Nowoczesny majsterkowicz charakteryzuje się tym, że niekoniecznie wie, jak coś zrobić, ale wie gdzie znaleźć konkretną instrukcję. Wiadomo, najczęściej szukamy porad w Internecie, jednak co, jeśli mamy książkę albo notatki, które fajnie byłoby zabrać ze sobą?

PDF Scanner to aplikacja, dzięki której możemy bez większych problemów zeskanować wbudowanym aparatem dowolny dokument i przesłać go do naszego konta w chmurze, aby można było za każdym razem w prosty sposób go znaleźć. Do każdego dokumentu możemy dodać w prosty sposób nawet swoje uwagi, przemyślenia czy rysunki.

ColorNote notatnik notatka

ColorNote notatnik notatka

Jeśli nie znacie jeszcze kolorowych fiszek, które można przykleić do ekranu smartfona, najwyższy czas nadrobić zaległości. Przydatne do zapisywania wszystkich wymiarów, rozmiarów, myśli, listy zakupów w sklepie budowlanym i innych czynności, do których używanie wersji roboczych wiadomości po prostu jest przestarzałe i niewydajne. Karteczki można dowolnie ustawiać, nadawać kolory które oznaczają priorytety, kategorie etc.

Kupno i sprzedaż nieruchomości

Nie każdy z nas poszukuje aplikacji do majsterkowania. Czasami potrzebujemy fajnych aplikacji, które ułatwią nam przeszukiwanie i zapisywanie ofert związanych z rynkiem nieruchomości. Jeśli znacie najpopularniejsze portale związane z rynkiem nieruchomości, warto abyście poznali również wypuszczone przez nich aplikacje na telefony.

otoDom

otoDom

Znany wszystkim serwis należący do Grupy Allegro. Dzięki aplikacji można przeglądać ogłoszenia z rynku nieruchomości w Polsce. Miliony ofert wynajmu i sprzedaży domów, mieszkań i działek dostępne w prosty, intuicyjny sposób. Można w prosty sposób obserwować ogłoszenia, zapisywać wyszukiwania czy sortować listy wyników wedle naszych oczekiwań.

Nieruchomości Trovit

Nieruchomości Trovit

Trovit jest kolejną wyszukiwarką, której plusem jest to, że jest dostępna aż w 39 krajach. Aplikacja przeszukuje tysiące ofert nieruchomości z setek stron internetowych. Możemy stworzyć powiadomienia mailowe, ograniczyć funkcje wyszukiwania ustalając powierzchnię, przedział cenowy etc. Oczywiście zapisanie ulubionych ogłoszeń nie będzie również niczym problematycznym.

Dom Gratka – nieruchomości

Dom Gratka – nieruchomości

Kolejna aplikacja do znanej i lubianej strony, dzięki której szybko i wygodnie znajdziemy mieszkanie, dom czy działkę. Wyszukiwanie na mapie, ponad milion ofert, podział ofert na obejrzane, nieobejrzane i nowe. Najlepiej samemu zapoznać się z możliwościami aplikacji i zdecydować, czy będzie to nasz nowy pośrednik nieruchomości.

Projektowanie wnętrz

Nie zapomniałam oczywiście o grupie dekoratorów i architektów wnętrz, którzy nawet jeśli nie mają oficjalnego tytułu, uwielbiają projektować wnętrza, zmieniać kolory ścian, namiętnie przestawiać meble i znajdywać coraz nowsze inspiracje w Internecie, przy których blednie cała rodzina. Jeśli szukaci

Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

W aplikacji znajdziemy ogromną kolekcję wnętrz i pomysłów na dekorowanie domów, wprowadzanie poprawek etc. Nie pogubimy się – zdjęcia są skategoryzowane, możemy je zapisać w ulubionych, przechowywać i dzielić się z naszymi znajomymi.

Paint Harmony

paint harmony

W temacie wnętrz musimy często korzystać z aplikacji napisanych w języku angielskim, jednak interfejsy są na tyle intuicyjne, że nie powinno nam to sprawiać większych trudności. Dzięki aplikacji będziemy mogli zobaczyć, jak będą wyglądały ściany pomalowane na dowolnie wybrany przez nas kolor. Kolory są dopasowywane do wrzuconego przez nas zdjęcia, abyśmy mogli zobaczyć jak najbardziej realistyczne wizualizacje. Jeśli szukacie polskich odpowiedników może nim być Visualizer Duluxa, jednak ogranicza się on jedynie do swojej palety kolorów.

Homestyler Interior Design

Homestyler Interior Design

Aplikacja pozwala wstawić prawdziwe trójwymiarowe modele do przestrzeni, aby zobaczyć jak będą wyglądały różne kombinacje styli i produktów. Jeśli chcemy spróbować dopasować do siebie kolory farb, meble, dodatki, jest to szansa bez nadwyrężania budżetu i pozostawania wyłącznie w obszarze naszej wyobraźni. Możemy dzielić się zdjęciami, szukać nowych znajomości i komentować projekty innych.

Home Design 3D – FREEMIUM

Home Design 3D – FREEMIUM

Dzięki aplikacji będziemy mogli projektować całe wnętrze w 3D. Jest to prosty sposób na przełożenie swoich pomysłów w świat cyfrowy. Projektanci mogą używać oprogramowania jako pomocy przy projektowaniu wnętrz, planowaniu renowacji i przekazywaniu klientom swoich pomysłów. Wiele modeli 3D do wyboru, pokoi, mebli – niezależnie czy planujemy przeprojektowanie wnętrza czy stworzenie domu marzeń aplikacja będzie dla nas idealna, jeśli szukamy kompromisu pomiędzy ceną i możliwościami.

Edytor zdjęć – Photo Editor

Edytor zdjęć - Photo Editor

Jeśli udało nam się przełożyć nasze pomysły na świat realny, zawsze warto uwiecznić je wbudowanym w smartfonie aparatem. Sam aparat posiada zazwyczaj funkcje zmiany rozmiaru, zmiany koloru czy jasności, jednak warto zainstalować dodatkową aplikację pozwalającą na dokładniejszą edycję zdjęć – czasami wystarczy proste kadrowanie, by zdjęcie naszego wnętrza czy zrobionego własnoręcznie mebla po prostu rządziło.

Mam nadzieję, że każdemu z was przyda się przynajmniej jedna ze znalezionych przeze mnie aplikacji. Oczywiście nie wspominam tutaj o podstawach takich jak Kalendarz Google, czytnik PDF czy Dysk Google (nie, wcale nie pracuję dla Googla), ponieważ wielu z nas korzysta z nich bez względu na profesję czy zainteresowania. Jeśli nie muszę nosić przy sobie komputera z oprogramowaniem projektowym, poziomic, dalmierzy i martwić się marną responsywnością serwisów z nieruchomościami, jestem naprawdę zadowolona – nie powiecie mi, że nie macie podobnie?


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-02-27

Autor tekstu

Z wykształcenia architekt wnętrz, który jest zapatrzony w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Z zawodu copywriter, z pasji grafik i kinoman. Zainteresowania naszej ekspertki obracają się wokół wszystkiego co piękne, designerskie i... praktyczne. Jak każdy prawdziwy Polak uważa, że nie ma rzeczy, której nie umiałaby zrobić lub naprawić.