Nowoczesny dom w starym młynie

Nowoczesny dom w starym młynie

Angielskie wsie i miasteczka są pełne starych, kamiennych budowli. Wiele z nich pozostaje w niezmienionym stanie od 2-3 setek lat. Niszczeją popadając w ruinę i często pozostaje po nich jedynie góra kamieni. Niektóre jednak, tak jak ten stary młyn w Dingwall doczekały się wspaniałej metamorfozy, w wyniku której powstał nowoczesny dom w starym młynie.

dom w starym młynie

dom w starym młynie

Architekci z Rural Design Architects, którzy podjęli się tego zadania chcieli do maksimum wykorzystać istniejące mury. Dlatego burzyli niewiele, a raczej skupili się na połączeniu pięknych kamiennych murów z elementami nowoczesnymi. To właśnie kontrast miał być elementem przykuwającym uwagę.

dom w starym młynie

Reklama


dom w starym młynie

Punktem centralnym stał się wewnętrzny dziedziniec, na który zwrócone są wszystkie pomieszczenia w domu. Z dziedzińca tego roztacza się przepiękny widok na okolicę. Jeszcze ładniejsze widoki można podziwiać z dobudowanej wieży, w której umieszczone są sypialnie.

dom w starym młynie

 

dom w starym młynie

 

dom w starym młynie

 

dom w starym młynie

 

dom w starym młynie

Ten nowoczesny dom w starym młynie po raz kolejny udowadnia, że można efektownie łączyć stare z nowym. Zostało to docenione także przez specjalistów z dziedziny architektury, gdyż ma projekt ten ma na koncie kilka prestiżowych nagród. Pozostaje nam więc tylko życzyć sobie, żeby takie perełki pojawiały się również pośród polskich pól i wzbogacały nasz architektoniczny krajobraz.

Źródło zdjęć

 


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-07-27

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.