Panele szklane – ciekawym motywem w kuchni, łazience

Panele szklane – ciekawym motywem w kuchni, łazience

Wprowadzenie szkła do aranżacji wnętrza jest sposobem na zmianę całego wyglądu. Użyte w pomieszczeniu szkło dodaje mu zarazem nowoczesności i elegancji. Panele szklane są doskonałym pomysłem przede wszystkim dla kuchni, łazienek, salonów fryzjerskich, gabinetów lekarskich, jako urozmaicenie panującej monotonii. Montuje się je bez fug przy jak najmniejszej liczbie cięć.

Zalety paneli szklanych

Szklane panele najczęściej wykorzystywane są w kuchniach i łazienkach. W kuchniach głównie zastępują tradycyjne płytki umieszczane pomiędzy blatem a szafkami. W stonowanych kolorystycznie pomieszczeniach umieszczenie panelu szklanego z ciekawą fotografią doda dynamizmu. Można wybrać fotografię dostępną w ofertach firm na rynku, bądź zupełnie oryginalnie wykorzystać ulubione zdjęcie, które posiadamy. Możliwości są praktycznie nieograniczone, wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Panele te są odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości. W tym celu należy wykorzystać środki do czyszczenia szkła. Zaleca się regularne ich czyszczenie, gdyż zalegający brud i kurz wpływa erozyjnie na szkło.

Panele montuje się bez fug, co także jest ich zaletą, gdyż to w fugach gromadzą się zabrudzenia powodujące rozwój mikroorganizmów.
Kolejne cechy paneli szklanych to odporność na wysoką temperaturę i wilgoć. Zatem można je wykorzystać we wszystkich wilgotnych wnętrzach narażonych na zabrudzenia. Panele te zdobią przestrzeń i jednocześnie chronią ścianę narażoną na wilgoć czy jakiekolwiek zabrudzenia.

Reklama


Dodatkową dekorację stanowić może zamontowanie podświetlenia paneli.

Montaż paneli
Sam montaż paneli ze szkła jest dosyć łatwy i jednocześnie szybki. Położenia paneli można dokonać gdy meble są już ułożone w docelowym miejscu. Panele przygotowywane są pod konkretne zlecenie. W związku z powyższym dany panel jest wpasowany w wyznaczoną przestrzeń z uwzględnieniem gniazdek w ścianie. Szklany panel przygotowywany jest w maksymalnie dużej powierzchni z minimalną ilością łączeń. Dlatego też montaż jest szybki i czysty. Taflę szyby dociska się do ściany po nałożeniu na nią silikonu w sposób punktowy. Powstałe szpary wypełnione zostają silikonem bezbarwnym lub w konkretnym kolorze.

 

Wykonanie paneli
Szklane panele wykonuje się z hartowanego szkła. Laminuje się je wielowarstwowo w wysokiej temperaturze w piecu próżniowym. Na skutek temperatury folia rozpuszcza się i zgrzewa ze szkłem.

Szeroki wybór tego modnego ostatnio produktu na rynku daje nam takie możliwości, iż podjęcie decyzji musi być dogłębnie przemyślane, by wybór satysfakcjonował nas na lata.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-02-23

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również