Porady praktyka Jacka: Wybieramy bramę garażową

Porady praktyka Jacka: Wybieramy bramę garażową

Bramę garażową powinniśmy wybrać na etapie projektowania, a najpóźniej przed rozpoczęciem budowy.Jest to tak ważne, ponieważ projektując dom trzeba znać wymiary bramy, żeby określić wielkość otworu i wysokość nadproża. W przeciwnym wypadku nie obejdzie się bez kucia lub domurowywania.

Większość firm oferuje w podstawowym wyborze bramy w kolorze białym i brązowym lub drewnopodobne. Oprócz tego można na zamówienie wybierać kolory z palety barw. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy bramy są po prostu malowane i po pewnym czasie w miejscach gdzie poszczególne elementy stykają się i ocierają o siebie farba może się wytrzeć  i nie będzie to wyglądać estetycznie.  Eksploatując bramę garażową nie można zapominać o konieczności smarowania w miejscach wskazanych przez producenta oraz o okresowej regulacji naciągu sprężyn.

dzwi-garazowe

ReklamaOcena: 0.0

Data publikacji: 2009-10-05

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.