Z czego najlepiej zrobić podjazd do garażu?

Z czego najlepiej zrobić podjazd do garażu?

Możliwości jest sporo.

Jeżeli zależy nam na redukcji kosztów, możemy podjazd wysypać żwirem lub drobnymi kamyczkami. To wersja najtańsza i najszybsza do wykonania, ale też najmniej wygodna w użytkowaniu – żwir odpryskuje spod kół samochodu i rysuje damskie szpilki.

Dużo wygodniejsze w użytkowaniu, a przede wszystkim trwalsze, są płytki chodnikowe oraz kostka brukowa. To również najbardziej estetyczne spośród dostępnych materiałów przeznaczonych na podjazdy.

Tańsze, dość trwałe, ale mniej atrakcyjne wizualnie są natomiast podjazdy wykonane z warstwy betonu, którą rozlewa się po uprzednim wyrównaniu i przygotowaniu podłoża.

Do podjazdów stromych poleca się z kolei płyty ażurowe z betonu zbrojonego stalowymi prętami. Wykonane w nich otwory umożliwiają wrastanie trawy pomiędzy płyty, co dodatkowo wiąże je z podłożem.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2012-07-24

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.