5 kroków do gładkiej ściany

5 kroków do gładkiej ściany

Nierówne, popękane lub pełne dziur ściany to prawdziwa zmora wszystkich osób zajmujących się remontami – czy to amatorsko, czy w pełni zawodowo.  

Jak odpowiednio przygotować powierzchnię ścian?

Oto kilka cennych wskazówek:

1. Dokładne sprawdzenie ścian.

Na początku należy bardzo wnikliwie przyjrzeć się powierzchni, która ma zostać poddana renowacji. Trzeba sprawdzić, jaka farba ją pokrywa i jak się trzyma. Jeżeli ściana była pomalowana farbą kredową lub jest po prostu cała spękana - niezbędne będzie jej dokładne zeskrobanie. 

2. Oczyszczenie powierzchni.

Następny krok to dokładne oczyszczenie powierzchni tak, aby pozbyć się ewentualnych drobin piasku, czy innych elementów.

3. Zagruntowanie.

Gdy powierzchnia ścian zostanie już wnikliwie oczyszczona, pora przystąpić do jej gruntowania. Dobrej jakości grunt zapewni bezpieczeństwo, że szpachla nie będzie się odparz i nie odpadnie od ściany. Po tej operacji należy odczekać minimum 24 godziny, aby grunt dobrze związał się ze ścianą.

Reklama


Ważne: podczas gruntowania należy dopilnować, aby na powierzchni ściany nie zostawały żadne bąbelki czy piana. Ściana powinna być gładko pokryta gruntem.

4. Łatanie dziur.

Dopiero po wykonaniu 3 powyższych kroków można przystąpić do łatania dziur, które występują w ścianie. Do tego zadania najlepiej nadaje się tradycyjna szpachla. Należy wyrobić odpowiednią ilość materiału, a następnie przystąpić do likwidowania ubytków. Warto zadbać o to, aby łaty były maksymalnie równe (bez zostawiania zbyt dużych ilości szpachli). Będzie to pomocne w kolejnych krokach. 

Po załataniu należy odczekać minimum 24 godziny do czasu aż szpachla całkowicie wyschnie. Ściana "wciąga" materiał, więc bardzo możliwe, że po tym czasie konieczne będzie ponowne szpachlowanie i odczekanie kolejnej doby.

ściana

5. Wyrównywanie powierzchni.

Na sam koniec należy zaopatrzyć się w papier ścierny i przy jego użyciu wyrównać wykonane wcześniej łaty. Tak, aby ściana wraz z łatami ze szpachli tworzyła jednolitą powierzchnię. Bez grudek itp. 

Po wszystkim całą ścianę należy ponownie zagruntować, tak aby była gotowa na malowanie, tynkowanie, tapetowanie lub inną formę zdobienia ścian.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2017-03-19

Autor tekstu

Copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Związany głównie z branżą budowlaną. Nie boi się podejmować trudnych tematów, ale dla nas dzieli się głównie wiadomościami ze świata nowoczesnych technologii i wyszukuje nowości z branży. Po godzinach maniak pro-wrestlingu.