7 pomysłów na piękne ściany

Czy wiedzieliście, że mały kawałek sztuki na ścianie może korzystnie zmienić atmosferę w całym wnętrzu? Przedstawiamy kilka prostych sposobów na to, jak w prosty i tani sposób można upiększyć ściany w każdym domu – do każdego z naszych pomysłów wystarczy odrobina kreatywności i szaleństwa.

1. Wydrukuj obrys geometrycznego, abstrakcyjnego kształtu lub dowolnego obrazka i pomaluj go farbami. Nie staraj się trzymać w liniach, rób to spontanicznie tak, aby wyglądał on na jak najbardziej artystyczny. Gdy wszystko wyschnie, możesz go ustawić na niewielkiej sztaludze, gdzie będzie wprowadzał do wnętrza trochę nowoczesności.

1

2. Kup w sklepie plastycznym płótno i czarną farbę – pomaluj nią dokładnie przyszły obraz i zaczekaj, aż wyschnie. Zaopatrz się w zestaw kolorowych papierów, nożyczki i klej. Powycinaj listki z kolorowego papieru, a następnie zacznij je promieniście przyklejać od środka do brzegów. Na brzegach dotnij listki w ten sposób, aby kończyły się równo z brzegami płótna.

2

 

Reklama


3.Do zrobienia takiego napisu potrzeba trochę cierpliwości. Najpierw znajdź odpowiednią podkładkę –kawałek drewna, tektury lub płótna. Następie wytnij w papierze napis, który chcesz stworzyć. Kolejnym krokiem będzie wpięcie do podłoża cienkich szpilek po całym obwodzie papierowego napisu. Po wbiciu ostatniej szpilki wyjmujemy napis, który nie będzie nam potrzebny – powinniśmy widzieć nasze hasło utworzone przez szpilki. Teraz wystarczy wybrać ulubiony kolor nici lub sznurka i zacząć przeplatać go między nimi. Najlepiej zacząć owijać nitkę wokół każdej szpilki, aby stworzyć obwód – dopiero później pomiędzy poszczególnymi szpilkami tworząc wypełnienie. Jeśli są one zbyt słabe  i za mocno się wyginają, zawsze można użyć malutkich gwoździ.

3

 

4.Aby stworzyć tak ogromne dzieło na ścianie, musisz kupić duży arkusz papieru i farby. Narysuj na arkuszu linie z jednym miejscem przecięcia i wytnij według nich elementy przyszłego obrazu. Następnie pomaluj każdy element na inny odcień wybranego przez siebie koloru. Gdy wszystko będzie gotowe, odmierz na ścianie równe odległości, piony i poziomy, aby po przyklejeniu wszystko wyszło równo. Zacznij przyklejać arkusz na ścianę za pomocą kleju do tapet lub innego kleju nadającego się do podobnych czynności – jednak pamiętaj o pozostawieniu przerw między poszczególnymi elementami, aby uzyskać efekt podobny do tego na zdjęciu.

4

 

5. Kolejnym kreatywnym pomysłem jest stworzenie na ścianie małego dzieła origami. Jest bardzo proste w wykonaniu i efektowne – można je powiesić na ścianie w pokoju naszego dziecka. Najpierw wycinamy kwadraty z kolorowego papieru – w takiej ilości, aby po złożeniu stworzyły niewielki kwadrat lub prostokąt. Następnie zaginamy delikatnie papier na pół, aby znaleźć jego środek. Rozprostowujemy kwadrat i zaginamy każdy róg do środka na stałe. Czynności powtarzamy z każdym kwadratem – gdy wszystkie elementy będą gotowe, przyklejamy je bezpośrednio na ścianę lub na twardą tekturę.

5

 

6.Tym razem również potrzebne będą płótna oraz bibuła, nożyczki i klej do scrapbookingu. Wycinamy trzy koła z kolorowej bibuły, nie przejmując się zbytnio widocznymi zagięciami. Następnie przykładamy pierwsze koło z brzegu i smarujemy je obficie klejem. Klej przesiąknie przez bibułę, przyklejając nasze koła do płótna. Tak samo postępujemy z kolejnymi elementami. Należy odczekać chwilę, aż wszystko wyschnie i możemy ustawiać nasze arcydzieło na półce lub powiesić je na ścianie.

6

 

7. Aby stworzyć trójwymiarowy kolaż z kół, przygotuj kawałki grubej tektury lub specjalnej pianki, którą możesz kupić w plastycznym sklepie. Narysuj cyrklem koła i wytnij je nożykiem lub nożyczkami. Następnie przygotuj papier kolorowy samoprzylepny, aby przyspieszyć nieco pracę – możesz użyć również kolorowych tasiemek, które urozmaicą wygląd kół. Wycinaj kawałki papieru i przyklejaj je wedle uznania, pamiętając jednak o obcięciu wystających elementów. Przygotuj w analogiczny sposób każde z kół, nie starając się wcale ich dublować – wystarczy że zachowasz podobną kolorystykę. Gdy wszystkie będą już gotowe, zacznij je przyklejać do ściany. Pianka jest z założenia bardzo lekka, dlatego nie powinno być problemu z umieszczeniem jej na ścianie. Przyklej kilka kół, a następnie umieść na nich kolejne – uzyskasz w ten sposób trójwymiarowy efekt – nie trzeba koniecznie umieszczać na samym dole największych elementów, efekt będzie lepszy jeśli wymieszamy wszystkie wymiary.

7

Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom stworzycie naprawdę niesamowite dzieła sztuki, które urozmaicą wygląd jednokolorowych ścian nadając im nowoczesnego, artystycznego wyrazu! Pokazane przez nas przykłady są naprawdę łatwe w wykonaniu – wystarczy odrobina kleju, nożyczki i kolorowe papiery, aby stworzyć coś unikalnego.
Zdjęcia pochodzą ze strony http://dollarstorecrafts.com


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2014-08-21

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.