I modne, i wygodne!
W nowoczesnych łazienkach instalacje wykonuje się tak, by podłączenia urządzeń nie były widoczne, a rury zostały schowane w ścianach. Właśnie dlatego wymyślono baterie podtynkowe, które nie eksponują nieeleganckich rur i są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Są więc naprawdę godne polecenia.
Baterie podtynkowe składają się z dwóch elementów – podtynkowego i natynkowego. Element podtynkowy umieszcza się w ścianie (na specjalnym stelażu), a natynkowy montuje się dopiero po ułożeniu płytek ceramicznych i po pomalowaniu ścian.
Elementy podtynkowe i natynkowe można kupić osobno, jednak warto wybrać obie „części” tej samej marki, bo pochodzące od różnych producentów nie zawsze są kompatybilne.
Elementy podtynkowe można łatwo zamontować, a kucie ścian zazwyczaj nie jest konieczne elementy podtynkowe montuje się na specjalnym stelażu instalacyjnym, a niektórzy producenci dodatkowo oferują głowice z szybkim elementem montażowym (na zatrzask).
Kupując baterię podtynkową warto jednak wiedzieć co dokładnie wliczono w cenę i zawarto w zestawie – trzeba zwłaszcza zwrócić uwagę na długość przewodów łączących poszczególne elementy i sprawdzić, czy do naszej łazienki wystarczą przewody o „standardowej” długości, które w praktyce często okazują się za krótkie.
Jacek
Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.