Ciepłe kropki vs. wełna

Ciepłe kropki vs. wełna

W trakcie budowy pojawił się pomysł, żeby dogrzewać poszczególne pokoje z kominka, jeśli będzie się w nim paliło. Gorące powietrze ogrzane przez kominek będzie zasysane nad strop systemem rur do pompy powietrznej i stamtąd przez tę pompę wtłaczane do poszczególnych pokoi. Pompa ma się załączać samoczynnie po otrzymaniu informacji, że powietrze nagrzało się do temperatury 50 st. C. Tak ma być w teorii. Jak będzie w praktyce? To się okaże. Po to są te rury PCV zalane w stropie.

Kominy sobie urosły, strop sobie tężeje, a my zajmijmy się w tym czasie dociepleniem.

dsc_8720

Ciepłe kropki bardzo ładnie się prezentują na budynku, a skąd inąd wiemy, że to jeden z najlepszych styropianów na rynku. Wahaliśmy się między wełną i styropianem. Wełna „oddycha” styropian nie… hm…, ale jeśli przyjdzie tynk na ścianę? To przecież on też nie „oddycha”. Wygrał styropian ze względu na zdecydowanie niższą cenę.

dsc_8734

Reklama


Wystarczył zaledwie jeden dzień, żeby doprowadzić budynek do takiego stanu jak poniżej. Montaż nową technologią – pianką z tuby wystrzeliwaną pod ciśnieniem na styropian jest zdecydowanie szybszy i czystszy niż stara technologia. Wykonawca oszacował, że koszt nowej technologii jest zbliżony do tradycyjnej metody „na klej”. Dlaczego w takim razie jej nie zastosować?

dsc_8753

Dom jeszcze nie jest ocieplony do samej góry, bo niestety zostałby zniszczony przez drewnianą konstrukcję dachu i roboty dekarskie. Braki zostaną uzupełnione później. Chwilowo przez dłuższy czas się nic nie zmienia. Nie bardzo można wejść na strop, żeby rozpocząć montaż dachu.

W międzyczasie podjąłem nierówną walkę z jeżynami, które rozprzestrzeniają nam się praktycznie po całej działce. Muszę przyznać, że w tej materii skutecznie sobie z nimi daje radę RoundUp 360 SL – środek chwastobójczy stosowany nalistnie przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich). Na zdjęciu powyżej widać „placki” gdzie trawa jest sucha, tam został zastosowany RoundUp. W miejscach gdzie trawa jest zielona pryskać nie było co, bo w momencie oprysku był tam sam piach. Na zdjęciu poniżej ewidentnie widać wypalone jeżyny. Konsultuję skuteczność działania środka z kolegą, ale ten mi mówi: „chłopie zrób napalm i spuść go z helikoptera, to może coś to da przeciwko jeżynom”. Hm…. dało mi to do myślenia.

dsc_8754

Na razie 1:0 dla mnie zobaczymy jak będzie dalej.
Po chwili oddechu i ciszy na budowie pojawiło się zielone drewno

dsc_9515

Wreszcie zobaczymy jak będzie wyglądała bryła budynku… już niedługo

c.d.n.

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie

Data publikacji: 2009-07-02

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.