DIY: Drzewko na biżuterię

DIY: Drzewko na biżuterię

Kocham bransoletki, szczególnie te wykonane z naturalnych kamieni, które potrafią przyciągnąć uwagę każdego mężczyzny i kobiety. W sklepach możemy nabyć gotowe stojaki na biżuterię, które kształtem przypominają dłonie lub drzewka. Wpadłam jednak na pomysł wykonania własnoręcznie drzewka na biżuterię. Pomysł prosty ale jaki efektowny! Jeśli macie trochę czasu i chcecie spróbować swoich sił, zachęcam do lektury.

jewelry-tree-closeup2

Co będzie potrzebne:
– drzewko żywe lub gałąź
– kawałek drewna
– niewielkie lusterko
– spray do drewna
– wiertarka

urban-outfitters-samples

Jak to zrobić?

 1. Przejdź się do ogrodu lub lasu i przynieś do domu wyschniętą gałąź, która będzie pełniła rolę naszego drzewka. Możesz oczywiście wybrać się do ogrodnika i kupić maleńkie drzewko – jeśli jednak jesteś eko i nie chcesz zabijać niepotrzebnie roślin, zdecyduj się na pierwszą opcję.

  Reklama


  jewelry-tree-branch

 2. Przygotuj podstawę do drzewka – lusterko powinno być odpowiednio dopasowane do jego wielkości, ponieważ zbyt małe nie utrzyma go stabilnie w pionie.
 3. Kawałek deseczki przytnij na szerokość lusterka, będzie on stanowił podstawę drzewka.

  cut-base

 4. Ułóż gałąź lub drzewko na folii malarskiej i spryskaj je dokładnie sprayem. Ja wybrałam kolor biały, gdyż jest neutralny i po prostu modny. To samo zrób z deseczką. Lusterka oczywiście nie malujemy.

  paint-and-sealant

 5. Gotowe! Powieś na swoich drzewku ulubione kolczyki, wisiorki, naszyjniki i inne drobiazgi, które zasługują na to, by zdobiły twoją toaletkę.

  jewelry-tree-final

Moje drzewko stanęło w oknie, przyciągając wzrok wszystkich domowników. Wygląda o wiele naturalniej niż stojaki na biżuterię dostępne w sklepie, plusem jest również to, że jeśli posiadacie naprawdę dużo biżuterii, możecie stworzyć piękny naturalny las biżuterii.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.centsationalgirl.com/


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-04-30

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.