DIY: Podstawka pod miski

DIY: Podstawka pod miski

Każdemu kto posiada zwierzaka w domu z całą pewnością od czasu do czasu zdarza się narzekać na bałagan, jaki zostaje wokół misek po każdym posiłku. Wielokrotnie nam samym zdarza się potknąć o miski i wylać wodę lub wysypać suchą karmę, nie mówiąc już o zwierzętach, które niekoniecznie wiedzą jak utrzymać porządek w domu. Zaczęłam się zastanawiać nad zbudowaniem czegoś, co rozwiąże moje problemy, a będzie jednocześnie pasowało do wystroju mojej kuchni. Zobaczcie, co udało mi się stworzyć!

kitty-eating-from-dish

Co będzie potrzebne?
– kawałek deski
– wyrzynarka
– klej do drewna, wkręty
– farba do drewna
– pędzel do malowania
– metr
– ołówek, kartka, nożyczki

 

1. Wymiary podstawki należy dopasować do wielkości naszego zwierzaka. Wiadomo, inną wysokość i wielkość podstawy będzie miała podstawka dla kotka, a inną podstawka dla dorosłego labradora. Jeśli nie umiemy na oko określić odpowiednich wymiarów, możemy ustawić naszego zwierzaka obok misek, by zobaczyć metodą prób i błędów jaka wysokość czy wielkość będzie najlepsza.

Reklama


2. Gdy mamy już zapisane wymiary podstawy, nadszedł czas na przygotowanie nóg do podstawki. Najprościej zrobić to na zasadzie dwóch połączonych ze sobą nóg o takich samych wymiarach. Najpierw odmierzamy wymiar boku, który będzie łączył się z podstawą. Jak można się domyślić, będzie to wymiar jej krótszego boku.

measure-leg-height

3. Następnie tworzymy wzór nóg za pomocą kartki papieru, na której rysujemy lekką falę. Kartkę składamy na pół, aby powstało symetryczne odbicie nogi i odcinamy nożyczkami niepotrzebną część.

draw-curvature

fold-paper-in-half-and-cut

4. Gotowy szablon przykładamy do deski i zaznaczamy ołówkiem linię cięcia. W ten sam sposób przygotowujemy obie nogi podstawy.

fold-in-half-mark-with-pencil

5. Do podstawy przykładamy miski naszego zwierzaka i odrysowujemy ich kształt w miejscach, w których chcemy je umieścić na „stałe”.

outline-edges

6. Następnie odręcznie ołówkiem rysujemy mniejszy okrąg. Robimy tak dlatego, aby miska nie przeszła zupełnie przez otwór, ale zatrzymała się w nim.

mark-cut-line

7. Wycinamy wszystkie elementy za pomocą wyrzynarki do drewna.

cut-with-jig-saw

8. Nogi możemy przymocować do podstawy za pomocą kleju do drewna lub wkrętów przykręconych pod skosem do podstawy.

screw-feet-to-top

9. Gdy wszystko będzie już połączone możemy wyszlifować brzegi oraz pozostałe miejsca podstawki na miski, aby zwierzę nie zrobiło sobie krzywdy przez nieuwagę.

round-edges-with-sander

10. Teraz wystarczy pomalować podstawkę na ulubiony kolor i umieścić w niej miski dla zwierzaka.

pet-bowl-stand-diy

Zawołajcie waszego psa lub kota i przetestujcie nową podstawkę! Nigdy więcej rozsypanej karmy, okruszków ani rozlanej wody, a wystarczyło do tego kilka kawałków drewna i odrobina czasu. Mamy nadzieję, że nowa podstawka spodoba się szczególnie waszemu pupilowi.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.centsationalgirl.com/.

Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-01-09

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również