Doniczka pokryta kamieniami – DIY

Doniczka pokryta kamieniami – DIY

Wiosna w pełni, przed nami lato wypełnione słońcem i ciepłem (miejmy nadzieję). Każdy z nas zajął się z pewnością ogródkiem, który po zimie wymagał wielu starannych zabiegów. Ja poza ogródkiem postanowiłam zająć się również swoim tarasem, na którym chciałabym ustawić własnoręcznie wykonaną doniczkę. Oczywiście doniczki można zdobić za pomocą wielu materiałów – dzisiaj zdecydowałam się jednak na kamienie, które szczególnie pasują wtedy, jeśli w naszym ogródku znajdują się elementy podsypane kamieniami lub szutrowy podjazd.

rock-covered-bucket-cg

Co będzie potrzebne?

– metalowe wiaderko lub inny przedmiot, który utrzyma ciężar cementu i kamieni
– drobne kamienie
– szpachelka
– cement
– siatka z drobnymi oczkami
– duża gąbka

Jak to zrobić?

 1. Przygotuj cement zgodnie z instrukcją na opakowaniu i pokryj szpachelką całą powierzchnię wiaderka. Możesz zawsze użyć zaprawy szybkoschnącej, by nie marnować czasu na długie czekanie. Przytnij siatkę na wymiar wiaderka i otocz nią dookoła wiaderko. Siatka ułatwi podtrzymywanie kamieni.

  Reklama


  apply-thin-set-to-bucket

 2. Gdy nałożysz siatkę, zacznij umieszczać kamienie na wiaderku. Cement musi być w połowie związany, aby kamienie nie spadały i dobrze przyklejały się do jego powierzchni.

  apply-river-rock-tile-to-bucket

 3. Odczekaj aż kamienie zwiążą się z cementem, zostawiając całość w suchym i ciepłym miejscu na kilka-kilkanaście godzin. Następnie nowo przygotowanym cementem wypełnij miejsca między kamieniami używając do tej czynności szpachelki lub małego pędzla. Gdy skończysz, przetrzyj kamienie wilgotną gąbką, aby zmyć z nich nadmiar cementu.

  mix-up-grout

  wipe-off-excess-grout-with-sponge

 4. Odstaw doniczkę w bezpieczne miejsce i poczekaj, aż wszystko zaschnie.

  diy-rock-covered-bucket1

Gotowe!

Teraz możemy ustawić doniczkę w dowolnym miejscu i zasadzić w niej swoje ulubione kwiaty. Doniczki doskonale nadają się zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz, choć ja wolę je trzymać na moim kamiennym tarasie, do którego pasują wręcz idealnie! Jeśli zależy wam na zapewnieniu dobrego odpływu wody, przed wykonaniem wszystkich kroków wywierćcie w wiaderku 3 niewielkie otwory, które umożliwią wypłynięcie jej na zewnątrz.

Zdjęcia do pomysłu pochodzą ze strony www.centsationalgirl.com


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-05-22

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.