Elewacja z cegły

Elewacja z cegły jest elegancka i trwała. Nie niszczeje pod wpływem czynników atmosferycznych, opiera się atakom grzybów oraz glonów i nie wymaga tak częstej renowacji jak fasada tynkowa.

Możemy wykonać ją z cegły licowej lub klinkierowej. Obie dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach. Czym się więc różnią?

Cegła klinkierowa ma większą od cegły licowej odporność na ściskanie i nasiąkanie. Można ją więc stosować nie tylko na ścianę osłonową elewacji, ale również do murowania kominów.

Cegła licowa wyglądem przypomina rękodzieło w „starym stylu”, gdy tymczasem cegła klinkierowa ma na wskroś nowoczesny wygląd.

Obie natomiast doskonale komponują się z drewnem, kamieniem i elementami aluminium, co pozwala na zaaranżowanie z ich udziałem niebanalnej elewacji domu w każdym niemal stylu architektonicznym.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2012-05-10

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.