Jak stawiać ścianki działowe na podłodze pływającej?

Jak stawiać ścianki działowe na podłodze pływającej?

Ścianki działowe murowane (o dużej masie) powinny być stawiane na betonowej warstwie stabilizującej. Takie rozwiązanie ma jednak wadę – ścianka nie jest odizolowana od gruntu, więc w tym miejscu powstaje mostek cieplny, a na straty ciepła nie chcemy się przecież narażać.

Rozwiązaniem tego problemu byłoby zastosowanie warstwy izolacyjnej ze styroduru, który ogranicza straty ciepła. Jego instalacja wymagałaby jednak podjęcia wcześniej decyzji o dokładnym przebiegu ścianek. Nie jest to wygodne, bo eliminuje możliwość wprowadzania późniejszych poprawek i zmian związanych np. z ustawieniem konkretnych mebli.

Na szczęście z lekkimi ściankami działowymi nie ma takich problemów – te możemy postawić w zasadzie w dowolnym miejscu i na dowolnym etapie aranżacji wnętrz. Pamiętajmy też, że ścianki lekkie to nie tylko ścianki szkieletowe z płytami gips-kartonowymi, ale również ścianki murowane (z pustaków ceramicznych lub betonu komórkowego).


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2010-08-20

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również