Jak zawiesić telewizor LED na ścianie z płyt g-k

Jak zawiesić telewizor LED na ścianie z płyt g-k

Pod sufitem

Jak wspomniałem, możliwe jest także powieszenie naszego telewizora pod sufitem. Takie rozwiązanie szczególnie efektowne jest we wnętrzach nowoczesnych i oszczędnie urządzonych.
Również uchwyty przeznaczone do mocowania urządzenia w tej pozycji mają wytrzymałość do kilkudziesięciu kilogramów. Umożliwiają też łatwą regulację pochylenia odbiornika, najczęściej w granicach 20 stopni.
Uchwyty są przeznaczone do montowania na ścianach o odpowiedniej nośności i nie nadają się do użycia w przypadku sufitów podwieszanych, z płyt gipsowo-kartonowych lub do innych lekkich konstrukcji.
Po przymocowaniu uchwytu do sufitu, do samego powieszenia telewizora będzie potrzebna nam pomoc. Powiesić możemy odbiornik LED o przekątnej do 60”, zaś uchwyt pozwala na zawieszenie na rożnych wysokościach, w granicach od 60 cm do 1,5 m.

Wybierając miejsce i wysokość montażu musimy pamiętać, iż odbiorniki LED mają zazwyczaj dużą przekątną, co z kolei narzuca ograniczenie, jeśli chodzi o możliwość wygodnego (i zdrowego) oglądania telewizji. Przykładowo podajemy, że obraz na ekranie o przekątnej 42” można oglądać z odległości 160 cm.

Pochylone i obrotowe

Oprócz wymienionych, można kupić także uchwyty umożliwiające pochylanie i obracanie odbiornika. Jeśli wybieramy montaż na ścianie lub suficie, warto zadbać o ukrycie przewodów podłączeniowych, antenowych itp. Warto też od razu zaplanować kącik audio-wideo i podłączyć również w sposób możliwie niewidoczny inne urządzenia, takie jak np. odtwarzacz DVD i wieżę. Warto przy tym skorzystać z systemów lekkiej zabudowy z płyt g-k, które są łatwe w montażu, a ukryte pod powierzchnią ścianki są niewidoczne.

Reklama


Podobne mocowania są przeznaczone do telewizorów LCD, które są od LED o tyle wygodniejsze, iż mogą być umieszczone nawet w nasłonecznionym miejscu. Ciekłe kryształy niwelują bowiem odblaski, które przeszkadzają w oglądaniu programu.

Uchwyt z regulacją dół/góra – regulacja w płaszczyźnie pionowej przeważnie w zakresie od -15 do +15 stopni)

uchwyt1

Uchwyt ścienny z możliwością regulacji w poziomie (obrotu) do 150 stopni (75 stopni w każdą  stronę). Opcja obrotu o 90 stopni pozwala na ustawienie telewizora prostopadle do ściany (fot. Vogel`s).

vogels

Uchwyt sufitowy, pozwala na zawieszenie telewizora o przekątnej ekranu do 32 cali (fot. Arkas).

arkas

Jeśli chcecie zobaczyć jak zawiesić telewizor LED na ścianie z GK, zobaczcie prosty instruktaż stworzony przez Mario Budowlańca:

Odpowiednia odległość telewizora od kanapy

Decydując się na montaż telewizora warto zastanowić się, czy jego odległość będzie odpowiednia od naszego wzroku. Jeśli kanapa znajduje się zbyt blisko, nie tylko zaczniemy z czasem odczuwać pogorszanie się wzroku, ale oglądanie tv przez dłuższy czas będzie nam sprawiało po prostu dyskomfort.

Zalecana odległość oglądania tv:

– 26 cali – 1 do 2 metrów
– 30 cali – 1.1 do 2.3 metra
– 34 cale – 1.3 do 2.6 metra
– 42 cale – 1.6 do 3.2 metra
– 47 cali – 1.8 do 3.6 metra
– 50 cali – 1.9 do 3.8 metra
– 55 cali – 2.1 do 3.9 metra
– 60 cali – 2.3 do 4.6 metra
– 65 cali – 2.6 do 4.9 metra

Tutaj przekopiesz się na kolejną stronę artykułu
 1 2 3 
Czy artykuł był przydatny? Tak Nie
Czy możesz zaznaczyć kim jesteś? Inwestor indywidualny Wykonawca budowlany Uczeń

Ocena: 3.4

Data publikacji: 2010-12-13

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.