Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Najkorzystniejszy wybór kabiny prysznicowej uzależniony jest od kilku bardzo istotnych elementów. Należy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na kilka pytań. Przede wszystkim trzeba określić konkretne miejsce lokalizacji kabiny prysznicowej, sprawdzić jaki winna mieć kształt oraz czy duże znaczenie odgrywa sposób otwierania drzwi.

Pierwszym i najważniejszy krokiem jest określenie miejsca położenia kabiny, gdyż od tego zależy jej kształt i rozmiar. Do małych łazienek najczęściej wybierane są modele narożne. Polecane są również kabiny przyścienne, wolnostojące czy kabiny typu walk-in. Wybierając kabinę prysznicową należy uwzględnić potrzeby wszystkich domowników. Inna kabina będzie odpowiednia w przypadku rodzin z małymi dziećmi, a inna w przypadku mieszkańców w podeszłym wieku.

Aby dokonać trafnego wyboru na wstępie należy określić własne oczekiwania, korzystając w tym celu niżej przedstawionych informacji.

Kształt kabiny
Kształt uzależniony jest od tego jaką przestrzeń możemy wykorzystać. W małych łazienkach, gdzie oszczędność przestrzeni odgrywa istotną rolę zazwyczaj wybierane są narożne lub wnękowe kabiny prysznicowe. Do łazienek o większych rozmiarach można wybrać kabiny owalne, prostokątne czy wielokątne. Należy pamiętać, by wybrać taki kształt, aby umożliwić dostęp do swobodnego przemieszczania się po całej jej powierzchni.

Materiał
Kabiny prysznicowe dostępne są w postaci plastiku, szkła i akrylu. Szkło uznawane jest za opcje najbardziej estetyczną, gdyż jest ono najłatwiejsze w czyszczeniu w porównaniu do plastiku czy akrylu. Szkło o grubości kilku do 10mm zapewni największą trwałość. Zarówno szkło jak i akryl mogą być przezroczyste, matowe, barwione lub z nadrukiem.

Reklama


kabina-prysznicowa-h01

Otwieranie drzwi
W tym przypadku należy bardzo rozważnie się zastanowić, by wybrać najbardziej funkcjonalny sposób. Drzwi przesuwne pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, gdyż przemieszczają się na rolkach, chowając się za stałymi ściankami kabiny. Drzwi uchylne natomiast zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz zapewniają nam swobodne wejście. Nie wymagają one instalacji szyny.

Zastanawiając się nad odpowiednim wyborem warto zwrócić uwagę na powyższe kwestie, by zapewnić sobie przede wszystkim komfort, funkcjonalność i jednocześnie estetykę korzystania z prysznica, gdyż jest to element naszej łazienki, z którego korzystać będziemy codziennie.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-01-15

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.