Kołki ramowe i rozporowe RAWLPLUG – jak i gdzie wykorzystać?

Planujesz montaż półek, podwieszanego sufitu a może płyt gipsowo-kartonowych? Do trwałych i solidnych mocowań sprawdzą się kołki rozporowe oraz ramowe firmy Rawlplug. Można je wykorzystać do prac na różnych podłożach, w większości aplikacji. Dzięki nim mocowania lekkie stają się znacznie łatwiejsze.

Nowoczesne kołki ramowe oraz rozporowe w branży budowlanej

Z artykułu
dowiesz
się:
  • Wszytskiego o kołkach uniwersalnych UNO oraz 4ALL
  • Wszystkiego o kołkach ramowych FF1
  • Jak poprawnie zamontować kołki?

Marka Rawlplug ma za sobą wiele lat doświadczeń oraz wprowadzania na rynek ciekawych i praktycznych rozwiązań w zakresie mocowań. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu wyprodukowano unikalne i jednocześnie wszechstronne kołki do mocowania, które są przeznaczone do różnych podłoży i większości aplikacji. Oferta kołków uniwersalnych z tworzywa i metalu jest bardzo bogata i przeznaczona do lekkich oraz średnich obciążeń. To produkty, które od lat są wykorzystywane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Nowa generacja kołków ramowych FF1, jak i kołków uniwersalnych UNO i 4ALL wyróżnia się unikatową konstrukcją i wielokrotnie testowymi, dobrze dopracowanymi przez całe dekady rozwiązaniami. To pozwala na osiąganie najlepszych efektów w swojej klasie. Mocowania uniwersalne oferowane przez firmę Rawlplug z pewnością zaspokoją potrzeby specjalistów z różnych branż podczas wykonywania różnych prac zarówno budowlanych, jak i o charakterze budowlano-wykończeniowym, w których niezbędne są różne rodzaje kołków montażowych.

Kołki uniwersalne UNO – jeden produkt, wiele możliwości

Kołki uniwersalne UNO
Kołki uniwersalne UNO

Kołki uniwersalne UNO można wykorzystać w wielu różnych pracach montażowych, w otworach wyeksploatowanych lub zniszczonych. Wyróżniają się unikatowym kształtem, dzięki czemu można jest wykorzystać w różnych podłożach dostępnych w branży budowlanej. Można je bez ryzyka wykorzystać jako kołki rozporowe do pustaków oraz do betonu. Dzięki temu, że są niewielkiej długości, można je łatwo umieścić w cienkich ścianach.

Dzięki swojemu kształtowi kołki montażowe zapewniają maksymalny rozpór oraz odpowiednią przyczepność do podłoża. Kołek rozporowy ma unikalny podział w górnej części konstrukcji, dzięki czemu gwarantuje stabilne kotwienie. Za sprawą odwrotnego rozporu, który zaczyna się na początku instalacji, kołek uniwersalny UNO doskonale nadaje się do użycia w otworach, które mają ślady zniszczenia lub są pokruszone. Dzięki kołnierzowi kołek nie ślizga się w otworze, a skrzydełka antyrotacyjne uniemożliwiają okręcanie się koszulki w otworze w czasie montażu. Dzięki charakterystycznej budowie kołków rozporowych szybkiego montażu UNO można je zainstalować w płycie GK, a także w niewielkiej grubości ścianach budynków wielkopłytowych. Doskonale sprawdzają się jako kołki do betonu, cegły (pełnej, silikatowej, pełnej, silikatowej drążonej, dziurawej), gazobetonu czy płyty gipsowo-kartonowej. Można je użyć w trakcie prac nad sufitem podwieszanym, instalacją elektryczną, kotłami, grzejnikami, oświetleniem czy elementami wyposażenia łazienki.

Kołek uniwersalny 4ALL – unikalna konstrukcja, wszechstronne wykorzystanie

Reklama

Kołek uniwersalny 4ALL
Kołek uniwersalny 4ALL

Ten typ kołka rozporowego ma unikalną konstrukcję wewnętrzną, dzięki czemu ułatwia prowadzenie wkrętów rozporowych. Specjalny kształt gwarantuje umocnienie przyczepności kołka montażowego do otworu. Jednocześnie unikalny sposób czterokierunkowego rozszerzenia sprawia, że może być aplikowany w wielu różnych podłożach. Kołki uniwersalne 4ALL sprawdzą się jako kołki rozporowe do pustaków czy kołki do betonu. Mają bardzo solidną konstrukcję, która zapewnia wytrzymałość kołków montażowych po instalacji. Specjalne skrzydełka antyrotacyjne wzmacniają przyczepność kołka w szerokim zakresie podłoży. Sprawdzą się jako kołki w betonie, naturalnym kamieniu, cegle, bloczkach z betonu lekkiego czy pustakach z betonu lekkiego. Kołki rozporowe ALL można wykorzystać do montażu m.in. oświetlenia, szaf, skrzynek czy elementów wyposażenia łazienki,

Kołek ramowy FF1 – trwały montaż twardych materiałów

Kołek ramowy FF1
Kołek ramowy FF1

Specjalne kołki ramowe z kołnierzem są przeznaczone do mocowania twardych materiałów takich jak np. stal. Formuła poliamidu sprawia, że kołki do mocowania gwarantują uzyskanie najwyższych parametrów w różnych kategoriach podłoży według ETAG 020 (A, B, C, D). Wewnętrzna geometria koszulki dobrze dopasowuje się do łbów wkrętów rozporowych. Specjalna konstrukcja kołka montażowego gwarantuje wieloosiowy opór. Specjalny, uniwersalny kołek ramowy z wkrętem z łbem stożkowym albo heksagonalnym z kołnierzem jest przeznaczony do różnych aplikacji. Rozpręża się w każdym z certyfikowanych podłoży. Jest uniwersalny i wydajny.

Dzięki innowacyjnej formie kołków uniwersalnych można je montować w różnych podłożach. Sprawdzą się jako kołki do pustych przestrzeni, a także w podłożach pełnych. W obu przypadkach montaż kołka ramowego jest bardzo precyzyjna. Dzięki temu też inwestor unika problemu doboru wkrętu do podłoża – wykorzystanie kołka uniwersalnego w różnych materiałach jest potwierdzone przez Europejską Certyfikacją ETA. Wkręt R-FF1 ma jedne z najwyższych możliwych parametrów obciążenia wśród tego typu produktów, które są dostępne na rynku. Sprawdzi się w zastosowaniach w podłożach betonowych o określonych parametrach, cegle ceramicznej, cegle silikatowej, betonie komórkowym czy blokach otworowych z betonu otwartego.

Do czego wykorzystać kołki ramowe? Mocowanie ramowe jest wykorzystywane w trakcie montażu ram drzwi, fasad, drzwi bram garażowych, bram przemysłowych, szafek ściennych, anten satelitarnych, półek ściennych.

Jak poprawnie zamontować kołki ramowe?

Żeby umieścić oraz ustabilizować wkręty rozporowe w danym podłożu potrzebujemy kołków rozporowych. Trzeba je odpowiednio dobrać do warunków, w jakich odbywa się praca, a także do materiału, w którym ma się znaleźć wkręt. Kołki działają bardzo prosto i intuicyjnie. Po wywierceniu odpowiedniej wielkości otworu wystarczy w nim umieścić kołek uniwersalny. Dzięki temu można umieścić wkręt, który zostanie ustabilizowany i zabezpieczony przez kołek montażowy. Bez względu na wybór kołka uniwersalnego, trzeba także dobra wiertło, żeby średnica otworu była taka sama jak średnica kołka.

Aplikacja EasyFix ułatwieniem dla inwestorów

Rawlplug stawia w swojej pracy przede wszystkim na autorskie rozwiązania. Jednym z nich jest nowoczesna, wielofunkcyjna aplikacja EasyFix. To narzędzie bezpłatne służące do wykonywania obliczeń projektowych. Jego zadaniem jest wsparcie konstruktorów, inżynierów i wykonawców w ich codziennej pracy. Aplikacja uwzględnia ważne standardy dotyczące budowy, a także potrzeby indywidualne inwestorów. Podzielona jest na różne moduły, które są dedykowanych konkretnym segmentom prac wykonawczych. Aplikacja ma swoje oparcie na najnowszych wytycznych EAD, ETAG i Eurocode i pomaga w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się na różnych etapach prac. Gwarantuje bezpieczeństwa projektowanych rozwiązań. Aplikacja w projekcie dopasowuje kołki ramowe oraz kołki rozporowe potrzebne w czasie mocowań, pozwalając inwestorowi zaoszczędzić czas na obliczenia projektowe.

Kołki montażowe skrojone na miarę potrzeb inwestorów

Kołki rozporowe szybkiego montażu zostały zaprojektowane przez ekspertów oraz praktyków, którzy na co dzień pracują z fachowcami z branży budowlanej. Specjalne, unikatowe cechy kołków ramowych i kołków rozporowych pozwalają osiągnąć doskonale elementy i funkcjonalności, dzięki czemu stają się pierwszym wyborem do różnych rozwiązań specjalistycznych. Rawlplug oferuje także wiele usług komplementarnych, w tym doradztwo techniczne oraz specjalne przeszkolenie. 

Pełną dokumentach produktów można znaleźć na stronie http://rawplug.com/ 

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie

Data publikacji: 2020-08-20

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń
Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny
×

przepisnadom.pl

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco
z trendami i nowościami?

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

ZAPISZ SIĘ

Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, dalej zwana „Administratorem”.... czytaj dalej