Kredyt – być albo nie być…

Kredyt – być albo nie być…

Prace idą pełną parą, a my zastanawiamy się czy dostaniemy kredyt, więc być albo nie być budowy… To co robiliśmy do tej pory na budowie robiliśmy za własne pieniądze. Teraz ważą się nasze losy w dwóch bankach: BGŻ i PKO BP S.A., w którym jesteśmy wieloletnim, bardzo dobrym klientem i nie jeden kredyt w tym banku już braliśmy łącznie z odnawialnym i kartą kredytową, także nasza historia w PKO jest bardzo bogata. W czasie tego na k… co to go budowlańcy nie chcą na głos wymawiać, banki wstrzymały większość wypłat kredytów co spowolniło straszliwie gospodarkę.

W tej globalnej niewesołej sytuacji zastanawialiśmy się jaka będzie nasza mikro sytuacja, bo z dokumentami i decyzjami, czego jeszcze brakuje, na decyzję kredytową czekaliśmy ….. dwa miesiące!!!!! BGŻ stwierdził, że jesteśmy niewiarygodnym klientem mimo, że zdolność kredytowa wyszła nam dwa razy większa niż kwota, o którą się staraliśmy. Po prostu nie chcieli udzielić nam tego kredytu. Natomiast PKO wzięło nas pod swoje skrzydła i kredyt dało mimo, że nie bez pewnych trudności. Wszystkie praktycznie papiery skompletowała nam przemiła pani z NOTUSa – firmy pośredniczącej w udzielaniu kredytów – taka firma – wiele banków w jednym miejscu… Trzeba tu wymienić zalety takiego brania kredytu…

  • możliwość porównania wielu ofert bankowych i doradztwo (na co zwrócić uwagę w ofercie bankowej)
  • NOTUS jako firma ma możliwość negocjacji z bankami prowizji i oprocentowania na poziomie niedostępnym dla zwykłego „Kowalskiego”
  • no i oczywiście komplet dokumentów… tym się zajmują ludzie NOTUSa.

Kredyt mamy więc… wróćmy na budowę.
Zanim jednak zostanie wylany chudziak na posadzkę, trzeba położyć wszystko to co powinno być pod posadzką… Po co robić robotę dwa razy i kuć w betonie? W związku z tym przyjechała ekipa kładąca rury kanalizacyjne i wkopała je montując do otworów wcześniej przygotowanych w fundamentach.

Ekipa hydrauliczna montuje system odpływu ścieków zanim zostanie wylany chudziak, na pierwszym planie zdjęcia widać niebieską rurę wystającą z ziemi – to rura w, której będą przewody elektryczne doprowadzone z zewnątrz budynku pod ziemią.

dsc_8004

Reklama


W międzyczasie ekipa stawiająca mury nie przeszkadzając sobie kończyła prace na wysokości.

dsc_8012

Jak dotychczas była to największa ilość ludzi pracujących na tej budowie… ok. 10 pracowników. Tak oto zakończyły się prace w gruncie i następnie został wylany chudziak.

dsc_8055

Tak oto zakończyły się roboty ziemne, ale też stanęły ściany, na których rozpoczęło się montowanie szalunków pod strop… Okazało się, że jest to dość długotrwały proces i prace posuwały się dość wolno. Ściany już nie rosły do góry, więc optycznie z zewnątrz nic się nie zmieniało, za to na dachu działo się bardzo dużo.

dsc_8028

dsc_80891

dsc_8076

Weszliśmy na strop.

c.d.n.

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie

Data publikacji: 2009-06-15

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również