Magiczny dom na święta – inspirujące dekoracje świąteczne

Magiczny dom na święta – inspirujące dekoracje świąteczne

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, który staramy się spędzić w gronie najbliższych osób. Kto z nas wyobraża sobie Wigilię bez tradycyjnych docinków rodziców, niecierpliwych dzieci czekających na rozpakowywanie prezentów i pachnących wypieków babci? Z tego właśnie powodu warto zadbać o magiczny nastrój w całym domu, by powitać nadchodzące święta uroczyście i w pełni przeżywać podniosłą atmosferę. Czy na dekoracje świąteczne trzeba jednak wydawać fortunę? Niekoniecznie! Zobaczcie co można zrobić z prostych słoików, szyszek czy kawałku zielonego sznurka, by święta stały się jeszcze bardziej magiczne.

Choinka na dobry początek

Na każde święta Bożego Narodzenia pojawia się w naszym salonie choinka. Czy znosimy ją ze strychu, czy kupujemy żywą, staje się ona symbolem świąt i wprowadza uroczystą atmosferę do naszego domu. Wspólne ubieranie choinki daje masę radości, szczególnie najmłodszym członkom rodziny. Jeśli chcecie dodać jej trochę charakteru, być może warto ozdobić kilka bombek własnoręcznie? Nie musicie tworzyć na nich niesamowitych dzieł sztuki, jednak czasami zwykłe odbicie palców staje się pamiątką i dekoracją w jednym.

faceaf9d3cf1d67b72d014b4241a78db

Ciekawą praktyką jest tworzenie bombek upamiętniających specjalne wydarzenia. Jeśli są to wasze pierwsze wspólne święta, warto wybrać jedną z dużych okrągłych bombek i zapisać na niej datę, wasze imiona i odbić np. odciski palców w kształcie serca. W tym roku urodził wam się maluch? Specjalna bombka z jego imieniem i datą urodzin będzie przypominała wam pierwsze wspólne święta, które z całą pewnością będą niezapomniane.

Światło wprowadza nastrój

Duże znaczenie w kształtowaniu świątecznej atmosfery odgrywa światło. Z całą pewnością lubicie wpatrywać się w podświetloną choinkę godzinami, która nie wiedząc dlaczego przynosi taki spokój i ukojenie. Jeśli pragniecie zbudować nastrój w całym domu, zrezygnujcie w czasie świąt z tradycyjnego oświetlenia na rzecz świec. Oczywiście można je ustawić grupami, aby dawały więcej światła. Świece można owinąć ozdobną wstążką, przymocować do niej kilka świeżych gałązek zerwanych w czasie spaceru i ustawić je na dużym plastrze drewna. Jeśli nie mieszkacie blisko lasu, zawsze możecie użyć dużej misy, w której ułożycie świece, wypełniając przerwy między nimi bombkami i łańcuchami świątecznymi.

Reklama


30bdb6197b0a32b5551596ea0361237d

Jeśli święta spędzacie z dziećmi, dobrym pomysłem jest wykorzystanie słoików, które osłonią nieuważne maluchy przed oparzeniem.

622134a28daae092d131e6799133b040

Małe ozdoby, które cieszą oko

Jeśli dysponujecie odrobiną czasu i chcielibyście stworzyć coś własnoręcznie, wystarczy zaopatrzyć się w parę drobiazgów, dzięki którym powstaną piękne ozdoby.

Ze świętami kojarzą się wszelkiego rodzaju drzewka. Dlatego możecie wykonać niewielki las z serwetek, z szyszek czy z kawałków gałązek wbitych w korki po winie. Wasza kreatywność w końcu będzie miała szansę rozwinąć skrzydła.

5ee90accd63b52c48a0060291e122c9e

Przed świętami planujecie z całą pewnością pieczenie oraz ozdabianie pierników. Poza tymi przeznaczonymi do jedzenia, przygotujecie dodatkowe sztuki do ozdobienia stołu, okien czy choinki (przed włożeniem ich do piekarnika zróbcie dodatkowy otwór na nitkę). Dzięki temu w całym domu poza zapachem drzewka będzie unosił się piękny zapach pierników. Ich wspólne ozdabianie przynosi w końcu tyle radości zarówno dorosłym jak i dzieciom. Być może w tym roku odważycie się również upiec prawdziwy domek z piernika?

94771722dcc22d0ac124e3fc37cce37e

Na święta znika pojęcie zbyt wiele

Jeśli w ciągu roku w waszym domu nie ma zbyt wielu dekoracji, a znajdują się rzeczy wyłącznie praktyczne, w święta warto złamać tą zasadę! Poza małymi lasami, świecami, piernikami i choinką warto przygotować wieniec na drzwi, który z daleka będzie mówił o tym, że w waszym domu panuje świąteczna atmosfera. Przygotujcie obręcz, na której przypniecie świeże gałązki, szyszki oraz świąteczną kokardę i powieście ją na drzwiach jeszcze przed Wigilią. Szybko przekonacie się, że wracając do domu po pracy coraz bardziej będziecie wyczekiwali nadchodzących świąt.

2ac83bff3775c49301c34dbc7f217aeb

Osobiście uwielbiam ozdoby zamknięte w słoikach, który przypominają szklane kule. Jeśli podobnie jak ja, uwielbiacie takie dekoracje, nic nie stoi na przeszkodzie w przygotowaniu kilku małych drzewek, bałwanka i zamknięciu ich w słoiku wraz ze sztucznym śniegiem. Co prawda potrząsanie grozi połamaniem zawartości słoika, ale i tak jest piękny, prawda?

Czujecie już magię świąt? Jeśli nie, to najwyższy czas upiec pierniczki, ozdobić choinkę i pomyśleć nad innymi dekoracjami w domu, które sprawią, że będziecie jeszcze mocniej przeżywali nadchodzące święta. Do wspólnego dekorowania zaangażujcie dzieciaki, w końcu będzie to dla nich świetna zabawa i okazja na doskonalenie zdolności manualnych.

Z całego serca życzę wam radosnych, pogodnych świąt w waszym wymarzonym domu.

zdjęcia: Pinterest.com


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-12-10

Autor tekstu

Z wykształcenia architekt wnętrz, który jest zapatrzony w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Z zawodu copywriter, z pasji grafik i kinoman. Zainteresowania naszej ekspertki obracają się wokół wszystkiego co piękne, designerskie i... praktyczne. Jak każdy prawdziwy Polak uważa, że nie ma rzeczy, której nie umiałaby zrobić lub naprawić.