Mokre strefy w łazience – które miejsca izolować?

Nie licząc basenu i sauny, łazienka jest najbardziej mokrym pomieszczeniem w domu. Urządzając je musimy więc zadbać o odpowiednią hydroizolację.

Przede wszystkim powinniśmy wybrać materiały, które nie będą wchłaniały wody (np. płytki o niskiej nasiąkliwości), a przed ich ułożeniem posadzkę oraz wszystkie ściany zagruntować i pokryć tzw. folią w płynie. Pamiętajmy też o odpowiednim kleju i wodoodpornej fudze.

Jeśli nie zamierzamy wykładać płytkami całej łazienki, projektując położenie glazury i terakoty, zwróćmy uwagę na najbardziej newralgiczne punkty łazienki. Są to:

strefa wokół umywalki – glazura powinna tu sięgać co najmniej 50 cm ponad baterię i po około 50 cm na boki poza krawędzie umywalki;

okolice kabiny prysznicowej – w tym miejscu zabezpieczenie ścian powinno sięgać co najmniej 50 cm ponad miejscem zamontowania słuchawki prysznicowej, a z boku płytki powinny być położone co najmniej do krawędzi kabiny;

Reklama


okolice wanny – płytki powinny sięgać co najmniej 50 cm ponad jej górną krawędź.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2011-08-05

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.