NOWOŚCI BUDOWLANE 2016 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB

NOWOŚCI BUDOWLANE 2016 ROKU w ofercie dostawców Grupy PSB

Redakcja „Głosu PSB” po raz trzynasty zwróciła się do dostawców Grupy PSB z prośbą o  wytypowanie spośród wyrobów/systemów oferowanych przez danego producenta takich, które w reprezentowanych branżach materiałów budowlanych noszą cechę nowości. Producentami tych wyrobów są najczęściej czołowe firmy w  poszczególnych branżach, które gościły w „Głosie PSB” w 2016 r. Na ankietę odpowiedziały 44 firmy, które zaprezentowały 74 wyroby i systemy (rok temu 67). Zaklasyfikowaliśmy je w 10 działach.

Podobnie jak w  poprzednich latach, wyłoniliśmy produkty – nowości, które producenci materiałów budowlanych wprowadzili na rynek w  danym roku.Mamy nadzieję, że przedstawione wyroby pobudzą zainteresowanie nimi i  sprowokują do sięgnięcia do pełnej informacji, które można znaleźć na kartach technicznych i ulotkach producentów, na witrynach internetowych, czy też w „Głosie PSB”.

Prosiliśmy także w specjalnym liście do producentów o  informacje o  zaletach zgłoszonych wyrobów/systemów oraz o  zasadach ich stosowania. W  ocenie firm, w  wielu przypadkach zgłoszone wyroby noszą zarówno cechy nowości technologicznych, jak i użytkowych.

CHEMIA BUDOWLANA

ALPOL

ALPOL º Klej do gresu elastyczny AK 511 PLUS (tuz) – występujący w klasie C2TE, służy do przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych (poza marmurowymi), kamionkowych, klinkierowych i  innych o  niskiej nasiąkliwości. Zalecany jest do stosowania na podłożach standardowych (nieodkształcalnych), jak również krytycznych (podgrzewanych, na tarasach i balkonach itp.). Może być stosowany na tynki (cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe), betony, posadzki cementowe, kamienne, lastrykowe, anhydrytowe i asfaltowe, mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i  bloczków z  betonu komórkowego, ale znakomicie nadaje się również na podłoża z płyt gipsowo-kartonowych oraz na warstwy hydroizolacji z  folii Alpol AH 751 (stosowanej w  pomieszczeniach mokrych lub narażonych na zawilgocenie) oraz zapraw uszczelniających Alpol AH 752 (stosowanych na tarasach i  balkonach). W  przypadku stosowania kleju do przyklejania okładzin kamiennych należy każdorazowo wykonać próbę na przebarwienia. Do stosowania wewnątrz i  na zewnątrz budynków.

Klej do gresu elastyczny AK 511 PLUS (tuz)

Reklama

Beton AB B25 Plus (tz) to sucha fabrycznie przygotowana mieszanka betonowa dostępna w niewielkich poręcznych 25-kilogramowych opakowaniach. Przeznaczona jest do wykonywania oraz napraw elementów betonowych, osadzania słupków ogrodzeniowych, ale może być stosowana również do wykonywania podkładów posadzkowych, warstw dociskowych, profilowania spadków (jako jastrych zespolony – min. grubość 25 mm, na warstwie odcinającej – min. grubość 40 mm, na warstwie termoizolacji – min. 45 mm). Przygotowanie do użycia polega na wymieszaniu zawartości opakowania z zalecaną ilością czystej chłodnej wody ręcznie lub mechanicznie (w betoniarce, mieszarce przepływowej, a  nawet miksokrecie). Produkt charakteryzuje się przyczepnością do podłoża ≥0,8 MPa. Jego wytrzymałość na ściskanie sprawdzana zgodnie normą PN-EN 206:2013 klasyfikuje go jako beton klasy C20/25. Wyrób przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Beton AB B25 Plus (tz)

ATLAS

Geoflex klej wysokoelastyczny C2TE (tuz). W kleju Geoflex zastosowano innowacyjną technologię dzięki czemu klej posiada wyjątkowe właściwości:

 • Na najbardziej wymagające podłoża w tym ogrzewanie podłogowe, balkony, tarasy, OSB.
 • Dwa zakresy wody zarobowej pozwalają uzyskać dwie konsystencje – gwarantującą brak spływu do pracy na powierzchni pionowej oraz rozpływną na powierzchnie poziome.
 • Spoinowanie możliwe jest już po 12h!
 • Bardzo dobry rozpływ pod płytką – już przy niewielkim użyciu siły. Klej jest stabilny i nie powoduje zapadania się nawet dużej płytki.
 • Brak spływu okładziny nawet przy dużych formatach.
 • 3 w  1– koniec ze wstępnym szpachlowaniem nierówności. Można bezpiecznie kleić od razu wyrównując podłoże.
 • Możliwość pracy nawet w  35o C – zapewnia pełne wiązanie zaprawy nawet w wysokich temperaturach i na nagrzanych powierzchniach.
 • Nadaje się do przyklejania małych, średnich i  dużych formatów.
 • Opakowanie foliowe trwałe i  nowoczesne to  mniej zabrudzeń, brak uszkodzeń  w  transporcie  i  ochrona przed zawilgoceniem.

Geoflex klej wysokoelastyczny C2TE (tuz)

Fuga epoksydowa (tuzw) to przede wszystkim nowa, lepsza receptura, bardziej przyjazna wykonawcy:

 • Super gładka spoina już od 1 mm – jedyna na rynku fuga epoksydowa, która pozwala na uzyskanie bardzo cienkiej, wręcz niewidocznej spoiny o szerokości nawet 1 mm.
 • 12 trwałych kolorów odpornych na brud, soki, kwasy i  tłuszcze. Dzięki specjalnym pigmentom są odporne także na uszkodzenia mechaniczne, blaknięcie i  działanie agresywnych środków czyszczących. Dzięki zastosowaniu jonów srebra fuga ma także pełną ochronę przed grzybami.
 • Nowa, lepsza receptura ułatwiająca aplikację, mycie i  profilowanie. Fugę można zmywać i  profilować zwykłą gąbką celulozową i czystą wodą.
 • Idealny efekt końcowy – fuga po związaniu jest doskonale gładka i  bardzo efektowna. Ułatwia to utrzymanie w czystości.
 • Dzielona konfekcja – jako jedyna na rynku ma dzielone opakowanie. W wiaderku są dwa składniki, a każdy jest spakowany osobno, w pojemności odpowiadającej zalecanym proporcjom mieszania.

Fuga epoksydowa (tuzw)

CEKOL

F-16 Finisz bezpyłowa gładź szpachlowa (tuz) gotowa do użycia. Jest to produkt do ostatecznego przygotowania powierzchni ścian i sufitów przed malowaniem. Gładź można nakładać ręcznie lub maszynowo, a po wyschnięciu można malować wszystkimi rodzajami farb. Praca z  bezpyłową gładzią szpachlową jest bardzo szybka i sprawna, powierzchnia nie wymaga gruntowania, a gładź jest gotowa do pracy po otworzeniu. Metoda zacierania na mokro ogranicza kurz i bałagan podczas prac remontowych, można bez szlifowania uzyskać gładką powierzchnię. Wspomniana gładź jest materiałem o optymalnej twardości. Można ją zacierać na mokro, ale również stosować klasyczne techniki obróbki przez szlifowanie. Bezpyłowa gładź szpachlowa Cekol F-15 Finisz, to wyjątkowy produkt, powierzchnia ścian do pomalowania gotowa jest w ciągu jednego dnia. Nie trzeba gruntować, produkt jest gotowy do użycia.

CEKOL F-16 Finisz to:

 • remont bez pyłu i kurzu, szybko i czysto,
 • gładka i równa powierzchnia bez szlifowania,
 • optymalne parametry robocze i  wytrzymałościowe,
 • bezpyłowa gładź, do obróbki na mokro oraz metodą klasyczną,
 • do nakładania ręcznego i maszynowego,
 • grubość warstwy do 3 mm,
 • zużycie 1,5 kg/m²/mm. DEN B

CEKOL F-16 Finisz

DEN BRAVEN

Akryl Natychmiast Malowalny (tuz) to pierwszy na rynku produkt, który wystarczy nałożyć, pomalować i  gotowe. Nie trzeba już odczekiwać dnia, kilku godzin, a  nawet kilku minut, by przystąpić do dalszych prac malarskich. Akryl Natychmiast Malowalny, w  przeciwieństwie od innych preparatów tego typu, jest od razu po aplikacji gotowy do malowania tzw. metodą „mokre na mokre” bez ryzyka powstania rys skurczowych, spękań i  odbarwień w  powłoce farby. Innowacyjny akryl stworzony został w technologii Unique Compatibility Additives, która zapewnia doskonałą kompatybilność pomiędzy uszczelniaczem a farbą. Stworzona przy jego pomocy trwale elastyczna fuga jest biała i daje się łatwo malować przy pomocy różnych rodzajów farb – hybrydowych, wodnych i  akrylowych. Dzięki temu prace malarskie przebiegają sprawnie, a  uzyskany efekt to gładkie ściany o jednolitym kolorze.

Akryl Natychmiast Malowalny (tuz)

IZOLEX

Izostar klej do styropianu XPS + EPS (uz) to profesjonalny jednokomponentowy klej poliuretanowy przeznaczona do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych i  fundamentów nowych budynków, jak i  poddawanych termorenowacji, nawet w temperaturach ujemnych. Dzięki bardzo dobrym właściwościom klejącym do powłok bitumicznych pozwala w  krótkim czasie wykonać izolacje fundamentów, służy również do klejenia: parapetów, paneli ściennych, styropianowej sztukaterii i listew ozdobnych oraz kasetonów, obróbek blacharskich, blachodachówek i dachówek. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do większości materiałów stosowanych w  budownictwie, dzięki czemu jego zakres zastosowań jest bardzo szeroki. Łączy się ze: spienionym polistyrenem-EPS, ekstrudowanym polistyrenem-XPS, płytami poliuretanowymi PUR i PIR, płytami i profilami: kartonowymi, drewnianymi i  wykonanymi z korka oraz betonem i betonem komórkowym, metalem, kamieniem, ceramiką, bloczkami silikatowymi i keramzytowymi jak również z PVC, powłokami bitumicznymi i  różnymi rodzajami tynków i pokryć dachowych.

Izostar klej do styropianu XPS + EPS (uz)

SELENA

Tytan 60 sekund (tuzw) – profesjonalny jednokomponentowy klej poliuretanowy uniwersalnego zastosowania, przeznaczony do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i  OSB do ścian i  podłóg, klejenia styropianu EPS i  XPS oraz wełny mineralnej, murowania ścianek działowych i obudów z bloczków ceramicznych, silikatowych gazobetonowych, przyklejania kasetonów, listew przypodłogowych, parapetów, schodów itp. Klej jest bardzo wygodny w nakładaniu, a dzięki jego użyciu, montaż jest dużo łatwiejszy.

Zastosowanie kleju znacznie przyspiesza wykonanie prac:

 • łatwy i wygodny w nakładaniu,
 • szybki chwyt początkowy (już po 60 sekundach),
 • niski przyrost zapewniający stabilność klejonych elementów,
 • zastosowanie w  szerokim zakresie temperatur.

Szybki pianoklej uniwersalny 60 sekund wykazuje doskonałą przyczepność do typowych materiałów konstrukcyjnych.

Tytan 60 sekund (tuzw)

Evomer – linia produktów polimerowo-bitumicznych do renowacji i izolacji dachów/fundamentów (uz) – w skład której wchodzą: Evomer Szybki Grunt, Evomer Szybka Powłoka, Evomer Masa Szpachlowa.

 • Evomer Szybki Grunt służy do: gruntowania podłoży mineralnych, z  drewna, pokryć bitumicznych i  metalowych; przygotowania podłoża pod papy, masy bitumiczne; gruntowania pod papy fundamentowe oraz masy hydroizolacyjne. Zalety: szybkoschnący i  odporny na deszcz – już po 20 minutach; zwiększa przyczepność do podłoża; wysokowydajny, bezpieczny dla styropianu.
 • Evomer Masa Szpachlowa służy do szpachlowania ubytków i  pęknięć oraz miejscowych napraw i  uszczelnień. Zalety: szybkoschnąca i odporna na deszcz już po 2 godzinach; podwyższona odporność UV; tworzy trwałe i plastyczne wypełnienie; bezpieczna dla styropianu.
 • Evomer Szybka Powłoka służy do: renowacji i  konserwacji pokryć bitumicznych; wykonywania bezszwowych membran dachów płaskich; powłok wodoszczelnych i  zabezpieczenia przed wilgocią. Zalety: szybkoschnąca – schnie nawet w 30 minut; odporna na deszcz już po 120 minutach; ma podwyższoną odporność UV – do 5 lat; tworzy elastyczną powłokę.

Evomer – linia produktów polimerowo-bitumicznych do renowacji i izolacji dachów/fundamentów (uz)

SIKA

Sikacryl® -620 Fire – uszczelniacz ogniochronny do spoin liniowych i  przejść (tz). Jest ogniochronnym, jednoskładnikowym, pęczniejącym uszczelniaczem na bazie wodorozcieńczalnej dyspersji akrylowej. Sikacryl® -620 Fire przeznaczony jest do uszczelniania ogniochronnych połączeń i  przejść o  porowatych i  nieporowatych podłożach.

Zalety:

 • odporność ogniowa do 5 godzin zgodnie z PN-EN 1366-4,
 • odporność ogniowa do 2 godzin zgodnie z PN-EN 1366-3,
 • dobra obrabialność,
 • dobra przyczepność do wielu różnych podłoży,
 • na bazie materiałów wodorozcieńczalnych,
 • możliwość pokrywania powłokami.

Barwa: biały, szary.

Sikacryl® -620 Fire – uszczelniacz ogniochronny do spoin liniowych i  przejść (tz)

Sikasil® -670 Fire – uszczelniacz ogniochronny do szczelin dylatacyjnych i połączeń (tz). Jest ogniochronnym, jednoskładnikowym, wiążącym pod wpływem wilgoci z powietrza materiałem uszczelniającym o niskim module elastyczności. SikaSil® -670 Fire przeznaczony jest do uszczelniania ochronnych szczelin dylatacyjnych i połączeń o porowatych i nieporowatych podłożach.

Zalety:

 • odporność ogniowa do 4 godzin zgodnie z PN-EN 1366-4,
 • bardzo dobra odporność na warunki atmosferyczne,
 • zdolność przenoszenia przemieszczeń ±35% (ASTM C 719),
 • łatwy do wygładzania i bardzo dobra obrabialność,
 • dobra przyczepność do wielu różnych podłoży,
 • neutralnie wiążący.

Barwa: biały, szary, czarny.

Sikasil® -670 Fire – uszczelniacz ogniochronny do szczelin dylatacyjnych i połączeń (tz)

SINIAT

Nida Max gips szpachlowy (uz) przeznaczony jest do spoinowania fabrycznie formowanych krawędzi płyt gipsowo-kartonowych bez użycia taśmy zbrojącej, wypełniania ubytków, pęknięć i rys na podłożach mineralnych. Jego zastosowanie zostało rozszerzone również do osadzania narożników i  puszek instalacyjnych. Nida Max charakteryzuje się wyjątkową łatwością aplikacji i  doskonałym poślizgiem na obrabianym podłożu. Produkt nadaje się nie tylko do mieszania ręcznego, ale również mechanicznego, co jest bardzo istotne z punktu widzenia wydajności produktu. Wolno oddaje wodę do podłoża, a także – w porównaniu z konkurencją – charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną na krawędziach ciętych. Dużą zaletą Nida Max jest fakt, że jest produktem odpornym na brudne narzędzia. Nawet w sytuacji, w której wykonawca nie oczyści pacy lub wiadra, jesteśmy w stanie zagwarantować stabilny czas wiązania na poziomie 65 minut. Jest to ważny wyróżnik tego gipsu w całej kategorii, którą ofertuje obecnie rynek.

Nida Max gips szpachlowy (uz)

SOLBET

Gładź gipsowa 6.6 (uz) służy do przygotowywania ścian i  sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem czy tapetowaniem. Ponadto może być stosowana do renowacji starych tynków i szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. Gładź gipsowa może być aplikowana na wszelkie mineralne, nośne podłoża oraz płyty gipsowo-kartonowe, wolne od substancji obniżających przyczepność. Gładź gipsowa 6.6 Solbet jest oferowana w postaci suchej mieszanki gipsu, wapna hydratyzowanego, wyselekcjonowanych kruszyw oraz domieszek modyfikujących, które pozwalają uzyskać pożądane przez wykonawców właściwości robocze, takie jak: doskonała plastyczność, urabialność i przyczepność, a także łatwość nanoszenia i obróbki końcowej. Dzięki zawartości gipsu gładź jest ekologiczna i korzystnie wpływa na mikroklimat wewnątrz pomieszczeń, w  których jest stosowana.

Gładź gipsowa 6.6 (uz)

TORGGLER

Ekomix W system ociepleń na wełnie (uz) w skład, którego wchodzi: klej do przyklejania wełny Ekor 30, klej do przyklejania wełny i szpachlowania siatki na wełnie Ekor 32 oraz tynk elewacyjny. System ten ma szczególną cechę, która wyróżnia go spośród innych systemów – w składzie systemowych tynków i farb część wypełniaczy mineralnych zastąpiono wypełniaczami mikrosferycznymi. W przypadku tynków modyfikacja składu skutkuje łatwiejszą aplikacją i mniejszym zużyciem. Zwiększa się odporność na zmienne warunki atmosferyczne dzięki czemu wzrasta trwałość. Maleje nasiąkliwość tynku. Wzrasta odporność na korozję biologiczną. Obniża się współczynnik przewodzenia ciepła λ, a co za tym idzie elewacja mniej się nagrzewa. Stabilność kolorystyki, w  tym kolorów intensywnych zwiększa się. W farbach elewacyjnych wypełniacz mikrosferyczny zmniejsza absorbowanie promieniowania cieplnego, współczynnik przewodności cieplnej, nasiąkliwość powłoki, kurczliwość powłoki po wyschnięciu. Zwiększeniu ulega natomiast izolacyjność i  ognioodporność powłoki, współczynnik krycia, odporność na szorowanie, odporność na powstawanie plam, odporność na skażenie biologiczne, stabilność kolorystyczna i  elastyczność powłoki.

Ekomix W system ociepleń na wełnie (uz)

IZOLACJE TERMICZNE 

FINNFOAM

XPS F300 grubości od 120 mm (uz) – dzięki zastosowaniu technologii Termobondingu, czyli zgrzewania płyt XPS, Finnfoam jest w stanie zaoferować płyty XPS o grubości od 120 do 300 mm, bez obniżenia wartości współczynnika przewodności cieplnej l, jak dzieje się to w przypadku płyt spienionych tradycyjnie.

XPS F300 grubości od 120 mm (uz)

ISOROC

Płyta Isoacoustic (uzw) to płyta o  gęstości pozornej 50 kg/m3 przeznaczona jest przede wszystkim do izolacji termicznej, ogniowej oraz akustycznej:

 • ścian zewnętrznych ocieplanych metodą „lekką-suchą” z  okładziną kamienną, szklaną, PCV, itp.,
 • poddaszy, pomiędzy krokwiami,
 • podłóg między legarami,
 • stropów od spodu z  okładziną (sufitów podwieszanych),
 • w  konstrukcjach wewnętrznych ścianek działowych,
 • ścian szczelinowych z  wentylowaną i niewentylowaną szczeliną powietrzną,
 • wypełnień konstrukcji drewnianych lub stalowych.

Rezultaty przeprowadzonych badań umieszczają tę lekką płytę, rozpoczynając od grubości 75 mm, w najwyższej klasie pochłaniania dźwięku. Oznacza to, że dźwięk zostaje pochłonięty praktycznie w  całości. W  połączeniu z  posiadaniem bardzo dobrego współczynnika przewodzenia ciepła λd ≤ 0,036 zastosowanie płyt Isoacoustic sprawia, że kształtowane środowisko w pomieszczeniach daje nam optymalny komfort ich użytkowania.

Płyta Isoacoustic (uzw)

Ognioodporna płyta lamelowa Isolam-G (uzw) z  wełny mineralnej fazowana, jednostronnie gruntowana, przeznaczona do izolacji termicznej i akustycznej stropów garaży i piwnic. Isolam-G jest kolejnym produktem powiększającym wachlarz asortymentów dedykowanych do ocieplenia stropów nad nieogrzewanymi pomieszczeniami w systemie garażowym – metodą natryskową.

Użycie płyt lamelowych fazowanych, jednostronnie gruntowanych Isolam-G:

 • zapewnia precyzyjny i łatwiejszy montaż dzięki wymiarowi 200 x 1000 mm oraz sztywnej konstrukcji lameli;,
 • zwiększa efektywność energetyczną budynku, niski współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,037 [W/mK],
 • gwarantuje wysoką wartość oporu cieplnego, dla grubości 100 mm RD = 2,7 [m2 K/W],
 • oszczędza czas; nie wymaga wykonania warstwy zbrojnej z  siatką a  na zagruntowaną powierzchnię lameli należy jedynie, przy pomocy mechanicznej aplikacji, nanieść tynk,
 • daje atrakcyjny wizualny efekt końcowy dzięki fazowanym krawędziom.

Ognioodporna płyta lamelowa Isolam-G (uzw)

ISOVER

Super-Mata Plus (tuzw) – sprężysta mata w rolce, wykonana z wełny mineralnej szklanej, przeznaczona jest do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych oraz wszystkich typowych aplikacji, m.in.: poddaszy użytkowych i  nieużytkowych, stropodachów wentylowanych, podłóg, stropów pomiędzy legarami, czy ścian działowych. Super-Matę Plus wyróżnia doskonały współczynnik przewodzenia ciepła – λD = 0,032 W/mK. Super-Mata Plus jest nowoczesnym materiałem izolacyjnym, dopasowanym do rosnących wymagań i  oczekiwań rynku. Zaplanowane na 2021 rok zmiany Warunków Technicznych jednoznacznie wyznaczają kierunek na energooszczędność. Każda rolka Super-Maty Plus wyposażona jest w praktyczną etykietę z rączką, która w znacznym stopniu ułatwia transport produktu.

Super-Mata Plus (tuzw)

KNAUF

Siatka zbrojąca (uz) to elastyczna siatka z  włókna szklanego, przeznaczona do wykonania warstwy zbrojącej w  systemach ociepleń elewacji zarówno styropianem jak i  wełną mineralną. Siatka zyskała od niedawna praktyczną podziałkę, która ułatwia pracę wykonawcom na placu budowy. Umożliwia szybkie docinanie i  tym samym przyspiesza wykonanie robót przy ocieplaniu budynków. Siatka o gramaturze 165 g/m2 oraz oczkach o  wielkości 4 x 4 mm pleciona jest wytrzymałym splotem gazejskim. W  sprzedaży dostępna jest w  rolkach o szerokości 1 m i długości 50 m.

Siatka zbrojąca (uz)

ROCKWOOL

Frontrock 35 (tz) to jednogęstościowa, lekka i twarda płyta, przeznaczona do izolacji ścian zewnętrznych w systemach ociepleń metodą lekką mokrą. Frontrock 35 to płyta o  bardzo dobrych parametrach mechanicznych przy bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła 0,035W/mK. Płyta jest stabilna wymiarowo co oznacza, ze zachowuje swoje wymiary w najbardziej skrajnych warunkach temperaturowo-wilgotnościowych. Do montażu płyt można stosować różnego rodzaju łączniki mechaniczne posiadające odpowiednie dopuszczenia w tym termołączniki. Płyty Frontrock 35 mogą być stosowane z większością dostępnych na rynku systemów ociepleń, spełniają bowiem wymogi, zawarte w dokumentacji ich producentów.

Frontrock 35 (tz)

Frontrock S (tz) to płyta ze skalnej wełny, przeznaczona do izolacji ościeży okiennych i  drzwiowych, balkonów oraz klatek schodowych. Frontrock S jest płytą lekką o  niskim współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,037 W/mK. Dzięki temu, że płyta ma ściśliwość na poziomie 30 kPa, uzyskujemy gwarancję trwałej i  odpornej na uszkodzenia powierzchni. Płyty Frontrock S stosowane są do ocieplania klatek schodowych, balkonów oraz ościeży drzwiowych i  okiennych dlatego też dostępne są tylko w  grubościach 20–50 mm.

Frontrock S (tz)

IZOLACJE WODOCHRONNE

BOTAMENT

Płyta brodzikowa (tuzw) z fabrycznie wyprofilowanym spadkiem przystosowana jest do bezpośredniego układania okładziny ceramicznej zarówno płyt wielkoformatowych jak i  mozaiki. Umożliwiają bezprogową, licującą z pod- łogą zabudowę brodzika, łączą estetyczny wygląd z  możliwością indywidualnego dopasowania  do warunków zabudowy. Wśród zalet produktu warto wymienić: 100% wodoodporność oraz szeroki  zakres wymiarów, jak również dostępność wszystkich akcesoriów niezbędnych do montażu. Płyty brodzikowe Botament® dostępne są w wariancie z odpływem liniowy oraz punktowym. Jest to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w  łazienkach prywatnych, jak również obiektach hotelowych, rekreacyjnych, Wellness&SPA. Pozwala na dowolne kształtowanie powierzchni prysznica, dzięki czemu można stworzyć w łazience elegancką i nowoczesną przestrzeń bez zbędnych progów. Płyty brodzikowe Botament® dostosowane są do większości kabin prysznicowych dostępnych na rynku.

Płyta brodzikowa (tuzw)

RD 1 Universal jednokomponentowa izolacja reaktywna (tuzw) charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem umożliwiającym szeroki wachlarz prac budowlanych, począwszy od wykonania różnego rodzaju izolacji fundamentów, podposadzkowej do mocowania płyt ochronnych i  izolacyjnych. Produkt może być wykorzystywany zarówno przez profesjonalne firmy wykonawcze, jaki i  majsterkowiczów z uwagi na bardzo łatwy proces obróbki materiału. Jednoskładnikowa receptura eliminuje pracochłonne przygotowanie produktu do aplikacji. Ogromną zaletą tej uniwersalnej izolacji jest obróbka bez użycia narzędzi elektrycznych, bez zbędnych przestojów można przystąpić do pracy.

Obszary zastosowania:

 • izolacja pod deski tarasowe,
 • renowacja pokryć dachowych,
 • naprawa rynien i uszczelnień kominowych,
 • izolacja podpłytkowa na tarasach i balkonach,
 • izolacja fundamentów, cokołów,
 • izolacja podposadzkowa,
 • uszczelnienie studni ogrodowych,
 • inne prace naprawcze.

RD 1 Universal jednokomponentowa izolacja reaktywna (tuzw)

IZOLEX

Izostar taśma bitumiczna (uz) to wysokiej klasy samoprzylepna bitumiczna taśma uszczelniająca, na podkładzie aluminiowym, przeznaczona do zabezpieczania i  szybkich napraw izolacji i  uszczelnień wodochronnych w pracach dekarskich i ogólnobudowlanych. Posiada doskonałą przyczepność do większości materiałów stosowanych w  budownictwie, przez co stanowi idealne rozwiązanie do większości połączeń izolacyjno-uszczelniających. Bardzo dobrze sprawdza się przy wykonywaniu uszczelnień i  izolacji, obróbek blacharsko-dekarskich, usuwania awarii i  wykonywania bieżących napraw: pokryć dachowych, rynien, opierzeń kominów, świetlików, murów ogniowych i  okien dachowych, a  także izolacji przejść i  przepustów rur wodno-kanalizacyjnych, kanałów wentylacyjnych, anten i  przewodów znajdujących się pod ziemią. Zapewnia idealne uszczelnienie połączeń zarówno powierzchni gładkich (bez potrzeby gruntowania): metal, szkło, tworzywa sztuczne, bitum, klinkier, glazura, lakiery i farby oraz powierzchni porowatych takich jak: beton, cegła, tynk, gazo-beton, drewno. Dostępne kolory: aluminium, antracyt, ceglasty, brązowy, czerwony, miedziany, czarny, zielony.

Izostar taśma bitumiczna (uz)

KNAUF

Taśmy uszczelniające Hydro Flex (tuzw) to komplet elementów służących do zabezpieczenia powierzchni ścian i podłóg przed wnikaniem wody i wilgoci w miejscach szczególnie na to narażonych, np. w łazienkach i w pobliżu kabiny prysznicowej, wokół wanny i  umywalki oraz na zewnątrz budynków, np. na balkonach i tarasach. W skład systemu wchodzą taśmy, mankiety, narożniki zewnętrzne i  wewnętrzne, pokryte elastomerową warstwą uszczelniającą i  włókniną poliestrową zwiększającą przyczepność. Wszystkie odporne są na działanie związków alkalicznych, dlatego mogą być stosowane zarówno z  hydroizolacjami jedno- jak i  dwukomponentowymi. Taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające zatapia się w folii w płynie Knauf Hydro Flex lub zaprawach hydroizolacyjnych Knauf Hydro Flex 1C, Knauf Hydro Flex 2C. Po wyschnięciu tworzą one szorstką powłokę o niewielkiej grubości oraz doskonałej przyczepności dla okładzin ceramicznych. Jest to szybka metoda na uzyskanie trwale szczelnego podłoża. Dane techniczne: grubość 0,5 mm, maksymalne ciśnienie wody 0,5 MPa, odporność na temperaturę od –30 °C do +90°.

Taśmy uszczelniające Hydro Flex (tuzw)

NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA

BUDMIAR

Laser liniowo krzyżowy FL 40-PowerCross SP – serii Selection Pro (tuzw) – został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Jest to jedyny na świecie laser, w  którym zastosowano ekstremalnie mocny kompensator odporny na upadek z  wysokości do 1 m. Model ten jest także niedościgniony pod względem jakości emitowanego światła. Dzięki innowacyjnym, wzmocnionym diodom laserowym, jego zasięg to 84 m, a w wersji wyposażonej w zielone diody (FLG 40-PowerCross Green SP) aż 96 m. Precyzyjne, jaskrawe, bardzo dobrze widoczne linie laserowe zachodzą w  szerokim zakresie na podłogę, ściany i  sufit (poziom 135°, pion 150°). Przyrząd posiada ponadto kilka funkcjonalności ułatwiających prace remontowo-budowlane – blokadę automatyki (możliwość wyznaczania płaszczyzn ukośnych), osobne załączanie linii (oszczędności baterii), uchwyt wielofunkcyjny z  regulacją wysokości (wyposażony w silne magnesy oraz gniazda mocowania do statywów 5/8 i 1/4”). Co więcej, dzięki wzmocnionej obudowie laser nadaje się do pracy w trudnych warunkach i ujemnych temperaturach.

Laser liniowo krzyżowy FL 40-PowerCross SP – serii Selection Pro (tuzw)

FL 150 – rotacyjny niwelator horyzontalny (tuzw) – używany do wyznaczania poziomu i spadków w terenie i we wnętrzach. Dzięki imponującej precyzji (0,5 mm/10 m) i  zasięgowi (1200 m) oraz wielu innowacyjnym funkcjom, jest on idealnym narzędziem przy budowie dróg, placów, ogrodzeń, konstrukcji, murów czy wylewek betonowych. Cyfrowy system ustawiania spadków (ekran LCD na laserze i pilocie) umożliwia pochylenie głowicy w 1 lub 2 osiach w  zakresie ±10%. Zaawansowane układy antywstrząsowe TILT i  VWS chronią przed błędnymi wskazaniami lasera wywołanymi przez nagłe podmuchy wiatru lub wibracje od ciężkich maszyn. Niwelator wyposażony jest ponadto w najnowszy akumulator litowo-jonowy, a jego szczelna obudowy (IP 65) pozwala na pracę w trudnym terenie niezależnie od warunków pogodowych. Przyrząd jest dostępny w  wariancie z  detektorem standardowym lub precyzyjnym (mm). W  walizce znajdują się: niwelator, detektor FR 45 lub FR 77 MM, 2 uchwyty detektora (do łaty i  do ław drutowych), pilot radiowy, akumulatory z ładowarką zasobnik baterii alkalicznych (zasilanie zastępcze), baterie, wtyczki (sieciowa i samochodowa).

FL 150 – rotacyjny niwelator horyzontalny (tuzw)

CIRET

Szlifierka ręczna Sand Master (tuz) z  innowacyjnym, 2-komponentowym uchwytem-gałką „ergo-grip”. Nowatorska konstrukcja okrągłego uchwytu umieszczonego w  środkowej części szlifierki, umożliwia wielogodzinną pracę bez oznak zmęczenia, a ponad to gwarantuje stabilne położenie narzędzia w dłoni. Szlifierka wyposażona jest w  specjalne, plastikowe klipsy, dzięki którym możliwe jest szybkie i bezpieczne mocowanie materiałów ściernych. Dodatkowym atutem jest również mała waga narzędzia, co zwiększa komfort prac szlifierskich. Produkt dostępny w ofercie marki Color Expert od listopada br.

Szlifierka ręczna Sand Master (tuz)

Nowa generacja kuwet malarskich (tuzw) – marka Color Expert, opracowała wzór innowacyjnych kuwet malarskich, które znacznie podnoszą walory użytkowe produktu, zwiększając przy tym komfort prac malarskich.

Ulepszenia zastosowane w  nowych kuwetach:

 • stabilna konstrukcja – solidna i  profesjonalna jakość, gwarantują wysoką wytrzymałość, stabilność i  sztywność kuwety,
 • karbowana powierzchnia dna części na farbę – ochrona przed ślizganiem się wałka podczas nabierania farby, lepsze wchłanianie,
 • strukturyzowana, innowacyjna powierzchnia ociekająca – specjalne wypustki na powierzchni zapewniają odpowiednie wchłanianie farby, zapewniając jej równomierne rozłożenia na powierzchni wałka,
 • specjalnie wyprofilowane rogi – łatwe i czyste zlewanie farby z powrotem do wiadra,
 • miarka – możliwość kontrolowania zużycia farby sprzyja lepszemu planowaniu pracy i redukcji kosztów,
 • podwyższona krawędź – zapobiega rozchlapywaniu farby.

Nowa generacja kuwet malarskich (tuzw)

GRUPA TOPEX

Klucz płasko-oczkowy z  oczkiem sześciokątnym 09-406 (uzw). Unikalne połączenie cech, które znacznie zwiększają walory użytkowe nowej serii kluczy płasko-oczkowych NEO. Część otwarta klucza posiada profilowane szczęki, które podczas pracy zapewniają aż cztery punkty styczne ze śrubą lub nakrętką sześciokątną. Lepsze dopasowanie części otwartej to mniejsze ryzyko ześlizgnięcia się narzędzia oraz możliwość przyłożenia większej siły bez obawy o  uszkodzenie nakrętki lub łba śruby (również, gdy odkręcany element jest częściowo zniszczony lub jest słabej jakości). Oczko sześciokątne zapewnia idealne dopasowanie do śruby lub nakrętki sześciokątnej (niweluje ryzyko uszkodzenia ich powierzchni) i umożliwia bezpieczne przyłożenie siły. Klucz dzięki swoim rozmiarom i  niewielkiej grubości, pozwala na operowanie w  przestrzeniach niedostępnych dla innych narzędzi. Wykonany zgodnie z normą DIN 3113, gwarantującą jakość, użyteczność i  niezawodność narzędzia. Wysokogatunkowa stal chromowo-wanadowa zapewnia długoletnią wytrzymałość. Polerowana powłoka ułatwia czyszczenie. Niezawodność produktu potwierdza 25-letnia gwarancja.

Klucz płasko-oczkowy z oczkiem sześciokątnym 09-406 (uzw)

IRWIN

Wkrętaki Pro Comfort (uw) zostały zaprojektowane z  myślą o  wygodzie, wytrzymałości i  bezpieczeństwie. Rękojeść wykonana z  podwójnego tworzywa zapewnia ergonomiczny chwyt i  zwiększa komfort podczas nawet najbardziej wymagających zadań. Część robocza ze stali chromowo-wanadowej zabezpieczona jest przed korozją i  gwarantuje długą żywotność w  czasie użytkowania. Końcówka grota pokryta jest dodatkowo czarnym fosforanem, co bezpośrednio wpływa na wytrzymałość i  precyzję. Każdy z  wkrętaków posiada otwór w uchwycie, służący do zawieszenia narzędzia przy stanowisku pracy. Wybrane rozmiary wkrętaków, przeznaczonych do bardziej wymagających zadań, posiadają specjalny zabierak, który pozwala na mocniejsze dokręcanie śruby przy użyciu klucza sześciokątnego. Na szczególną uwagę zasługuje niewielkich rozmiarów narzędzie, które pozwala na namagnesowanie lub rozmagnesowanie grota wkrętaka.

Wkrętaki Pro Comfort (uw)

KAEM

Szlifierka do ścian i  sufitów (uz) popularnie nazywana „żyrafą” to znakomite ułatwienie dla każdego, kto ma do czynienia z  gładzeniem na dużych powierzchniach. Urządzenie marki Gröne rozwiązuje kilka problemów typowych dla tej grupy maszyn. Oto jej najważ- niejsze cechy i  właściwości: maszyna jest seryjnie wyposażona w  regulowaną w  zakresie 1250–1700 mm rękojeść główną, co pozwala dostosować ją nie tylko do wysokości pomieszczenia, ale też do wzrostu operatora. Jak każda w tej klasie przystosowana jest do pracy z odkurzaczem, ale nie jak każda posiada wielootworowy talerzyk pozwalający dobrać papier od niemal każdego dostawcy. Specjalna budowa umożliwia pracę w  narożnikach (zdejmowane szczotki koronowe w  talerzu podporowym). Ponadto maszyna pozwala regulować ilość oscylacji na minutę. Ważne jest też wyważenie maszyny (silnik umieszczony „na szczycie”, na talerzu podporowym). Taka budowa eliminuje problem zerwania wałka napędowego oraz opiera ciężar „na ścianie”, a  nie „na operatorze”. Dodatkową zaletą jest też ekstremalnie niska waga: 3,5 kg. Wszystkie te parametry wpływają na komfort i zdrowie operatora oraz generują pozytywne rezultaty po stronie żywotności urządzenia.

Szlifierka do ścian i sufitów (uz)

PROFIX

Kosiarka Tryton TOK5362I (uz). Innowacyjne rozwiązanie w  kosiarce pozwala pracować jej bez kosza i  równomiernie układa skoszoną trawę bezpośrednio za maszyną. Jest to możliwe dzięki zmodyfikowanej konstrukcji wózka oraz zastosowaniu dodatkowego elementu formującego korytarz wyrzutu. Kosiarka Tryton z wyrzutem tylnym, to duża, masywna maszyna z  mocnym silnikiem Briggs&Stratton, napędem i  modułem elektronicznego rozruchu. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy kochają pięknie utrzymane trawniki, lubią pracę w towarzystwie silnika z dużym zapasem mocy, a także cenią sobie praktyczne nowinki techniczne – takie jak rozruch za pomocą przycisku. Kosiarka oprócz opcji wyrzutu bocznego oraz gromadzenia trawy w  dołączonym koszu oferuje funkcję faktycznego wyrzutu tylnego.

Kosiarka Tryton TOK5362I (uz)

Dwuzakresowa samościemniająca przyłbica spawalnicza L1540400 (uz) jest rozwiązaniem, dostosowanym do wymagań doświadczonych spawaczy, a  początkującym ułatwi naukę tej praktycznej czynności. Wyposażona jest w cztery sensory łuku, odpowiadające za wykrycie zmiany w  jasności otoczenia. Przed rozpoczęciem pracy widać dokładnie miejsce łączenia, a pod wpływem jasności łuku elektrycznego następuje samościemnienie obrazu, a jego widzialna jasność jest ograniczona do wartości bezpiecznych dla zdrowia. Samościemnienie następuje w czasie 1/25000 sekundy. Jest to wystarczająco szybko, aby skutecznie chronić oczy spawacza. Przyłbica ma dwa zakresy pracy.

Inne zalety to:

 • płynna regulacja przyciemnienia i czułości,
 • przełącznik trybu pracy między spawaniem a szlifowaniem,
 • 3 prędkości opóźnienia,
 • funkcja automatycznego włączania i wyłączania,
 • wygodna więźba umożliwiająca perfekcyjne dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb każdego spawacza.

Dwuzakresowa samościemniająca przyłbica spawalnicza L1540400 (uz)

RUBI

Delta Levelling System (uz) – system poziomowania płytek podłogowych i ściennych (02848). Nowy system w  prosty i  szybki sposób zapobiega powstawaniu uskoków i  nierówności przy układaniu płytek na podłodze, jak i  na ścianie. Idealnie sprawdza się w  pracy z płytkami o wymiarach 30 x 30 cm oraz większymi o  grubości 3–12 mm. Delta Levelling System daje gwarancję równego i regularnego ułożenia płytek na powierzchni, zachowując przy tym korzystną dla użytkownika relację ceny i jakości. W  skład zestawu DLS wchodzą paski (100 szt.), kliny (100 szt.) oraz szczypce. Istnieje możliwość oddzielnego zakupu poszczególnych elementów. Kliny i paski dostępne są w 3 rozmiarach zależnych od grubości płytki oraz szerokości fugi.

Delta Levelling System (uz) – system poziomowania płytek podłogowych i ściennych (02848)

Rubiscraper (uz) – elektryczny skrobak do fug (66940). Marka Rubi rozszerza swoją gamę produktów o urządzenie umożliwiające szybkie i  dokładne usunięcie fug bez ryzyka uszkodzenia płytki ceramicznej. Ergonomiczny kształt pozwala na łatwą i  komfortową obsługę charakteryzującą się dokładnością wykonywanej pracy. Urządzenie daje możliwość pracy w 3 stopniach prędkości roboczej. Do wyboru mamy cztery wymienne noże do usuwania fug z możliwością ponownego naostrzenia o szerokościach: 1,5 mm, 2 mm, 3 mm i 4 mm.

Rubiscraper (uz) – elektryczny skrobak do fug (66940)

STALCO

Młotek brukarski Perfect (tuzw) przeznaczony do układania kostki brukowej, krawężników, granitu, itp. Jako jedyny młotek brukarski na rynku, który można postawić pionowo, co pozwala na poręczne jego użycie i utrzymanie w czystości. Trzonek młotka jest wykonany z leżakowanego drewna bukowego i pokryty antypoślizgowym lakierem. Młotek ma dwie obejmy żeliwne malowane proszkowo, pozwalające na wymianę obuchów w  zależności od rodzaju materiału lub zużycia obuchów. W  ofercie Stalco znajdują się wymienne obuchy gumowe oraz poliuretanowe, małe i duże.

Młotek brukarski Perfect (tuzw)

Otwornica diamentowa Perfect (tuzw) do wiercenia otworów w  szkle, marmurze, granicie oraz w  materiałach ceramicznych. Dostępna jest w  7 rozmiarach: 20, 25, 27, 35, 55, 65 i 75 mm. Korpus otwornicy toczony jest z jednego kawałka stali, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały. Krawędzie tnące pokryte są posypem diamentowym co czyni cię- cie niezwykle precyzyjnym i  zapobiega uszkodzeniom materiału. Uchwyt cylindryczny pasuje do szlifierek kątowych M14 (gwint).

Otwornica diamentowa Perfect (tuzw)

SUCHA ZABUDOWA

FERMACELL

Firepanel A1 płyta gipsowo-włóknowa (tz) z dodatkiem włókien celulozy, włókien niepalnych oraz z rdzeniem hydrofobizowanym, doskonale nadająca się do suchej zabudowy. Jej największą zaletą jest bardzo wysoka odporność na ogień. Produkt ten cechuje się najwyższą możliwą klasą reakcji na ogień oznaczaną jako A1. Oznacza to, że płyty są w stanie zapewnić odporność ogniową przez 60, 90 bądź 120 minut (klasy EI 60, EI 90 oraz EI 120). Płyty z powodzeniem sprawdzą się w szkołach i szpitalach, spełniają bowiem wysokie wymagania dotyczące budynków publicznych. Walory Firepanel A1 z pewnością docenią profesjonaliści. Co ważne, płyty włóknowo-gipsowe Fermacell są bezpieczne dla zdrowia, a ich najwyższa jakość została potwierdzona badaniami renomowanego instytutu ECO w  Kolonii. Produkty są także przyjazne środowisku. Płyty Firepanel A1 dodatkowo cechują się wysoką dźwiękoszczelnością, są odporne na obciążenia i uderzenia, na wilgoć oraz są łatwe i szybkie w montażu. Rozwiązania te z powodzeniem zostały już zastosowane w wielu budynkach użyteczności publicznej w całej Europie.

Firepanel A1 płyta gipsowo-włóknowa (tz)

Masa wypełniająca (uz) to cementowa zaprawa murarska służąca do wypełniania pustej przestrzeni pomiędzy płytą fundamentową a konstrukcją ściany w  budownictwie domów gotowych. Produkt zapewnia bardzo dobre uszczelnienie szczeliny pomiędzy fundamentem i drewnianą konstrukcją ściany oraz gwarantuje całopowierzchniowe przenoszenie obciążeń.

Masy wypełniająca:

 • nie kurczy się,
 • nabiera objętości w  ciągu 2 godzin, w zależności od warunków otoczenia,
 • po stwardnieniu jest odporna na mróz i czynniki atmosferyczne,
 • posiada klasę wytrzymałości M10.

Średnia wydajność produktu to ok. 16 litrów świeżej masy wypełniającej z  25 kg worka. Dzięki masie Fermacell można wypełnić szczelnie pustki, podścielenia konstrukcji ściany, wszelkie wydrążenia i spoiny. Średni czas obróbki to 30 min. (w  zależności od warunków atmosferycznych). Warto jednak pamiętać, że związanej zaprawy nie wolno rozrabiać ponownie wodą, ponieważ proces pęcznienia trwa ok. 2 godz.

Masa wypełniająca (uz)

ROCKFON

Sufit Fusion® (tuzw) to nowy, designerski sufit opracowany z  myślą o  połączeniu estetyki z funkcjonalnością. Rockfon Fusion charakteryzuje się minimalistycznym stylem dzięki zastosowaniu wąskiego, anodowanego, aluminiowego profilu, który daje efekt przecięcia czystej, białej powierzchni sufitu. Występuje w dwóch wariantach powierzchni – Rockfon Sonar® i Rockfon Blanka®. Profil aluminiowy zaś może być wystający lub lekko ukryty. Rockfon Fusion® posiada najlepszą klasę pochłaniania dźwięku (klasa A). Należy do najbardziej skutecznych rozwiązań w  zakresie redukcji hałasu i skrócenia czasu pogłosu w każdym rodzaju pomieszczenia.

Sufit Fusion® (tuzw)

SINIAT

Nida Woda Ogień Plus 15 mm typ DFH2 (uz) to specjalna płyta gipsowo- -kartonowa przeznaczona do stosowania w  pomieszczeniach, gdzie stawiane są wymagania ochrony przeciwpożarowej – np. szachty. Charakteryzuje się zwiększoną odpornością ogniową oraz izolacyjnością akustyczną. Dopuszczona do stosowania w  pomieszczeniach o  względnej wilgotności powietrza do 85%. Płyta stosowana jest w  systemach z odpornością ogniową Nida.

Nida Woda Ogień Plus 15 mm typ DFH2 (uz)

TYNKI, FARBY, LAKIERY, IMPREGNATY

ALTAX

Emalia super trwała (tuzw) to produkt który dzięki bardzo dużej przyczepności idealnie sprawdza się do malowania takich powierzchni jak: metal, drewno, beton, tynk, tworzywa sztuczne (PCV), ocynk, czy aluminium. Emalia Super Trwała wykazuje aż 7 lat ochrony zabezpieczonej powierzchni. Wyróżnia ją również bardzo wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i  odporność na czynniki atmosferyczne. Bardzo mocne krycie sprawia, że emalia tworzy wytrzymałą powłokę o  żywych i  trwałych kolorach. Przewagą produktu są nie tylko jego wysokie właściwości, ale również unikalna komunikacja na opakowaniu, która pozwala na wyróżnienie emalii na półce. Paleta barw emalii obejmuje 15 kolorów. Produkt przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz, ale może być używana również wewnątrz pomieszczeń. Emalia Super Trwała dostępna jest w pojemnościach 250 ml oraz 750 ml.

Emalia super trwała (tuzw)

Szybkoschnący impregnat ochronno-dekoracyjny (tuzw) zapewnia 7 lat ochrony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (woda, śnieg, wilgoć, słońce, promieniowanie UV). Bardzo szybkie schnięcie (drugą warstwę możemy nakładać już po 2 h), pozwala ukończyć pracę w 1 dzień. Produkt jest odporny na deszcz już po 1 godzinie, dzięki temu prace ochronno-dekoracyjne drewna możemy wykonywać, nawet przy niepewnej pogodzie. Zawarte w produkcie wysokogatunkowe żywice, sprawiają, że produkt wnika w strukturę drewna – nie łuszczy się i nie pęka. Szybkoschnący Impregnat ochronno- dekoracyjny jest łatwy w  stosowaniu, do mycia narzędzi po skończonej pracy używamy wody. Paleta kolorystyczna tego produktu to 9 kolorów. Preparat dostępny jest w  trzech pojemnościach: 750 ml, 5 l oraz 10 l.

Szybkoschnący impregnat ochronno-dekoracyjny (tuzw)

BOLIX

Kolekcja tynków Design Collection (uzw) obejmuje przede wszystkim profesjonalne systemy tynkarskie stosowane na zewnątrz budynku dla uzyskania oryginalnych efektów zdobniczych. W skład kolekcji wchodzą m.in. atrakcyjne imitacje naturalnych motywów kamiennych, takich jak piaskowiec, granit czy powłoka wypełniona kawałkami miki, surowca o  wyjątkowych walorach wizualnych (refleksy świetlne). Nawiązania do świata przyrody widoczne są także w rozwiązaniu inspirowanym wyglądem okładzin z drewna. Dla miłośników innych stylów aranżacyjnych przygotowano natomiast zestawy dające elewacji charakterystyczny, metaliczny blask, surowość betonu lub urok ceglanych powierzchni. Bolix Design Collection to także duży wybór tynków cienkowarstwowych, mozaikowych oraz farb. Poszczególne efekty dostępne są w  różnych opcjach kolorystycznych. Niezależnie od specyfiki wybranego efektu, kolekcja stanowi połączenie znanych, sprawdzonych produktów marki Bolix z  zupełnie nowymi, profesjonalnymi rozwiązaniami tynkarskimi: Bolix TM Deco oraz Bolix WS.

Kolekcja tynków Design Collection (uzw)

CamertOne Latex Satin (uw) to wysoce wydajna farba lateksowa o połysku satynowym przeznaczona do malowania ścian i  sufitów wewnątrz pomieszczeń. Nadaje się szczególnie do pomieszczeń intensywnie eksploatowanych (jak korytarze czy pokoje dzienne, kuchnie, łazienki) i użyteczności publicznej (w tym m.in. budynki szkolnictwa, służby zdrowia, szpitale, zakłady produkcyjne, restauracje). Tworzy powłokę o  podwyższonej odporności na zmywanie z użyciem większości środków czyszczących i  dezynfekujących. Posiada podwyższoną odporność na powstawanie mikropęknięć w powłoce farby.

Cechy produktu:

 • krycie jakościowe – klasa 1,
 • odporność na szorowanie na mokro – klasa 1,
 • struktura tiksotropowa – łatwa aplikacja bez kapania,
 • wysoce wydajna – do 14 mkw. z 1 litra farby przy jednej warstwie,
 • trwałe i atrakcyjne kolory,
 • spełnia wymagania rozporządzenia w/s dopuszczalnej zawartości LZO.

CamertOne Latex Satin (uw)

IMPREFARB

Farba silikonowa elewacyjna Silikon Kolor (tuzw) przeznaczona jest do malowania powierzchni zewnętrznych, wykonanych z różnego rodzaju podłoży mineralnych, skutecznie zabezpieczają- ca przed wnikaniem wilgoci. Zalecana jest do wymalowania elewacji budynków mieszkalnych, przemysłowych i reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej. Tworzy powłokę mocno związaną z  podłożem, posiadającą efekt antyroszeniowy, a  jednocześnie charakteryzuje się znakomitą przepuszczalnością pary wodnej. Ekologiczna farba silikonowa dostępna jest w gotowych 25 kolorach, o pojemnościach 1 l, 5 l i 10 l.

Farba silikonowa elewacyjna Silikon Kolor (tuzw)

KREISEL

Biofarba elewacyjna 008 (tuz) to innowacyjna farba o  najwyższej ochronie biologicznej, doskonale sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach, gwarantując ochronę elewacji na długie lata. Został zastosowany niepowtarzalny system Bio-Pruf, uwalniający biocyd w  zdecydowanie dłuższym okresie niż w  tradycyjnych rozwiązaniach. Dzięki temu idealnie nadaje się do miejsc narażonych na porastanie glonami, grzybami pleśniowymi. Sprawdza się w przypadku obiektów blisko lasu, parków i  zbiorników wodnych. To optymalne rozwiązanie do renowacji elewacji oraz na tynki tradycyjne cementowo-wapienne, cementowe, mineralne i betony. Biofarba jest wysoce odporna na inne czynniki środowiskowe, jak promieniowanie UV, opady deszczu. Nie jest podatna na ścieranie i szorowanie, a jej powłoka jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu jest wyjątkowo trwała w  porównaniu z rozwiązaniami na bazie silikonu. Ma wysoką siłę krycia, jest łatwa w malowaniu. Dostępna w  opakowaniach 5 i 15 l, w pełnej palecie kolorystycznej.

Biofarba elewacyjna 008 (tuz)

Biotynk Max Protect 042 (tuz) to innowacyjny tynk cienkowarstwowy uwzględniający wszystkie warunki eksploatacji, w  jakich zwykle pracuje wyprawa tynkarska. Dzięki połączeniu specjalnych polimerów, uzyskano najwyższą odporność na uderzenia, jaką można spotkać w systemach z podstawową zaprawą do zatapiania siatki zbrojącej (145 g). Idealnie nadaje się do miejsc narażonych na uszkodzenia mechaniczne, akty wandalizmu. Biotynk Max Protect 042 ma najwyższą w  swojej klasie odporność na działanie agresji biologicznej dzięki wykorzystaniu niepowtarzalnego systemu Bio-Pruf, uwalniającego biocyd w  zdecydowanie dłuższym okresie, niż w  tradycyjnych rozwiązaniach. Odporność biologiczną podnoszą także właściwości samoczyszczące. Innowacyjna technologia gwarantuje dużą odporność na działanie promieni UV. Kolor nie płowieje nawet przy intensywnych kolorach. Produkt dostępny jest w  palecie barw Color Design, Trendy oraz California w uziarnieniu: 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 3,0 mm w strukturze drapanej oraz baranka.

Biotynk Max Protect 042 (tuz)

SOLBET

Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzy lekki 5.3 (uz), który służy do stosowania na wszystkie mineralne, nośne podłoża takie jak beton komórkowy, elementy murowe ceramiczne, silikaty, beton, stare i  mocne tynki cementowo-wapienne, wolne od substancji obniżających przyczepność. Tynk ten przeznaczony jest do wykonywania metodą mechaniczną tradycyjnych tynków wewnętrznych, jedno- lub wielowarstwowych na ścianach murowanych i słupach. Doskonale nadaje się do tynkowania stropów ze względu na mniejszy ciężar. Tynk może być również wykorzystywany jako podłoże pod gładzie gipsowe, wapienne lub cementowe oraz pod tynki szlachetne. Nadaje się także do nakładania ręcznego. Tynk maszynowy cementowo-wapienny lekki 5.3 Solbet jest przygotowany w postaci suchej mieszanki cementu, wapna, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych, a  dzięki zastosowanym domieszkom modyfikującym charakteryzuje się doskonałymi właściwościami roboczymi takimi jak: urabialność, łatwość nanoszenia i obróbki końcowej.

Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzy lekki 5.3 (uz)

INSTALACJE , ODWODNIENIA, WENTYL

GROUND-THERM

Ventiflex® Plus – modułowy system kształtek wentylacyjnych (uzw) to zestaw 10-ciu uniwersalnych elementów z  tworzywa sztucznego, z  których w 2–3 minuty można poskładać dowolną kształtkę (skrzynkę rozprężną lub rozdzielacz) do układu wentylacji dla budynków jednorodzinnych, biurowych, szkół, gabinetów itp.

Zalety:

 • Niezwykle łatwy montaż – składa się go praktycznie jak klocki lego. Łączenie na zamek bagnetowy oraz na wcisk pozwala w  jeden dzień zmontować całą instalację wentylacyjną w  domu jednorodzinnym.
 • Komplet elementów zawsze „pod ręką” – już nie trzeba się martwić, że jakichś elementów braknie na budowie.
 • Brak korozji – inwestorzy zawsze cenili rozwiązania bezobsługowe i  nie wymagające remontów nawet po kilkudziesięciu latach pracy.
 • Higiena – zabezpieczenie mikro- -srebrem przed rozwojem bakterii, grzybów oraz pleśni. Skuteczność potwierdzona atestami PZH i wynikami badań niezależnych laboratoriów.
 • Estetyka – wymiary dostosowane do schowania systemu pod wylewką (7 cm styropianu) lub w suficie podwieszanym.

Ventiflex® Plus – modułowy system kształtek wentylacyjnych (uzw)

UST-M

Zmiękczacz Hydra Mono (tuz) to innowacyjny produkt, który wykorzystuje do zmiękczenia wody specjalną, nowoczesną żywicę monosferyczną o  zwiększonej pojemności. Specjalna budowa umożliwia „pracę” całego ziarna, a  nie tylko jego zewnętrznej części. Dzięki temu wydajność urządzenia, jak i  żywotność złoża, jest większa nawet o  20% w porównaniu do standardowego produktu. Złoże charakteryzuje się również zwiększoną odpornością na jony żelaza i  manganu zawartymi w wodzie, oraz lepszymi parametrami hydraulicznymi, co zmniejsza opory przepływu i spadki ciśnienia. Obsługa Hydra Mono jest wyjątkowo prosta i  intuicyjna dzięki polskiemu menu. Zmiękczacz jest bardzo oszczędny i  tani w  eksploatacji. Wyróżnia się niskim zużyciem soli i  wody. Jego dodatkowym atutem jest atrakcyjny wygląd i kompaktowość zapewniająca wysoki komfort użytkowania. To idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, lokali gastronomicznych czy pensjonatów.

Zmiękczacz Hydra Mono (tuz)

Zmiękczacz Futura (tuzw) to jeden z  najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów tego typu na rynku. Zastosowanie technologii Up-Flow (regeneracja przeciwprądowa) do regeneracji złoża umożliwia krótsze czasy regeneracji, co pozwala zaoszczędzić wodę, sól i energię elektryczną. Przekłada się to bezpośrednio na zmniejszoną produkcję ścieków oraz na zminimalizowanie kosztów eksploatacji urządzenia. Oprócz wymiernych korzyści ekonomicznych, zmiękczacz Futura firmy UST-M wyróżnia się nowoczesnym designem, solidną obudową oraz wytrzymałością – zbiornik solanki, jak i pokrywy mają dużą odporność na zginanie i  uderzenia. Ponadto, sterownik urządzenia pracuje bardzo cicho, niemal bezszelestnie, co ma niebagatelny wpływ na komfort jego użytkowania. Przyjazny wyświetlacz oraz menu w  języku polskim to dodatkowe zalety, które czynią zmiękczacz jeszcze bardziej praktycznym i  łatwym w obsłudze.

Zmiękczacz Futura (tuzw)

VENTS

Wentylator łazienkowy Echo (tuzw) to produkt przeznaczony do wentylacji wywiewnej pomieszczeń. Jego cechą podstawową jest cicha praca (25 dB) oraz bardzo niskie zużycie energii (7,5 W), przy zachowaniu dużej wydajności (od 97 do 315 m3 /h). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wirnika o  innowacyjnej budowie łopatek, minimalizującej opór przepływu powietrza. Dodatkowo zastosowano zawór zwrotny zapobiegający cofaniu się powietrza do wnętrza pomieszczenia. Panel frontowy wykonany z  wysokiej jakości tworzywa zapewnia estetykę produktu. Dostępny w średnicach 100/125/150 mm w wersji standardowej, a  także w  opcjach: timer, higrostat, wyłącznik sznurkowy, czujnik ruchu.

Wentylator łazienkowy Echo (tuzw)

Wentylator łazienkowy Forte (uzw) to produkt przeznaczony do wentylacji wywiewnej pomieszczeń. Wyróżnia go prostokątny kształt, który sprawdza się w przypadku zastosowania w pionowych otworach szybu wentylacyjnego, często spotykanym nadal w  tradycyjnym budownictwie. Wydajność osiąga do 295 m3 /h. Płaski panel frontowy wykonany z  wysokiej jakości tworzywa zapewnia estetykę produktu. Dostępny w średnicach 100/125/150 mm w wersji standardowej, a  także w  opcjach: timer, higrostat i wyłącznik sznurkowy.

Wentylator łazienkowy Forte (uzw)

WAVIN

Rura do ogrzewania podłogowego Pert/Evoh/Pert (uz) jest elastyczna i  zapewnia łatwiejszy i  szybszy montaż, a  dzięki długim zwojom minimalizuje ilość odpadów podczas układania pętli. Rura dostępna jest w  średnicy 16 x 2,0 mm i  w  dwóch długościach zwojów: 240 m i  600 m. Przeznaczona jest tylko do ogrzewania podłogowego, a  jej pięciowarstwowa budowa zapewnia ochronę w warstwie antydyfuzyjnej, co zwiększa trwałość instalacji w  czasie eksploatacji.

Właściwości rury Pert/Evoh/Pert:

 • elastyczna na łukach, co umożliwia bezproblemowe wykonywanie zmian kierunku i  zakrętów w  ogrzewaniu podłogowym,
 • idealna w strefach brzegowych, gdzie zagęszczenie rur jest największe,
 • rozstaw rur nawet do 10 cm bez załamywania się rury na zmianie kierunku,
 • nie podnosi izolacji na końcach pętli i nie wyrywa klipsów na zakrętach.

Rura do ogrzewania podłogowego Pert/Evoh/Pert (uz)

Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna SiTech+ (uz) to rewolucyjne rozwiązanie na rynku kanalizacji wewnętrznej idealne do miejsc, w  których ważna jest cisza. O 20% cięższe kształtki wyznaczają nowe standardy rynkowe w segmencie. SiTech+ jest niezawodnym systemem ograniczającym hałas wywoływany przez przepływ ścieków. Niepodważalne walory akustyczne systemu (15 dB przy 4 l/s) sprawiają, że pracujący system pozostaje nieuchwytny dla zmysłów. A  matowa, czarna powierzchnia poprawia ochronę przed promieniowaniem UV.

Dodatkowo nowy SiTech+ posiada szereg udogodnień znacznie ułatwiających montaż:

 • znaczniki mocowania kątowego umieszczone na kielichach co 15° i co 45°, pozwalające łatwo i  dokładnie wyregulować pozycję kształtki montowanej pod kątem względem osi głównej instalacji.
 • żebrowane kielichy zapewniające lepsze chwytanie, ułatwiając instalację w trudnych warunkach.
 • kontrola głębokości montażu, którą zapewniają wyraźne wskaźniki znajdujące się na kształtkach. Pozwalają one sprawdzić, czy bosy króciec kształtki został całkowicie umieszczony w kielichu.

Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna SiTech+ (uz)

ZEHNDER

Centrala wentylacyjna ComfoAir Q (tuzw) wyznacza jeszcze wyższe standardy w  zakresie efektywności energetycznej, łatwości obsługi, wzornictwa i  cichej pracy urządzeń. Seria jednostek ComfoAir Q składa się z trzech zróżnicowanych pod kątem wydajności central wentylacyjnych z  doskonałym sprężem dyspozycyjnym (350, 450 lub 600 m³/h przy 200 Pa). Oznacza to optymalne rozwiązanie zarówno w  mieszkaniach, domach jednorodzinnych, jaki i biurach, czy budynkach komercyjnych. Praktyczne aspekty montażu takie jak automatyczne ustawianie systemu, włącznie z  objaśnianiem, instrukcjami krok po kroku, umożliwiają instalatorowi bardzo łatwe i  szybkie uruchomienie systemu. Połączenia głównych kanałów dystrybucji powietrza można łatwo zmienić w zaledwie kilku krokach, dzięki możliwości przezbrojenia centrali na wersję – prawa/ lewa. Prosta i intuicyjna obsługa – za pomocą wyświetlacza na obudowie lub zewnętrznego sterownika, interfejsu KNX lub odpowiedniej aplikacji na urządzenia mobilne.

Centrala wentylacyjna ComfoAir Q (tuzw)

Grzejnik konwektorowy z płaskim frontem, polimerowym wymiennikiem Zmart (tuz) łączy w  sobie wydajność, komfort i  trwałość. Jest nawet o 63% lżejszy w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami stalowymi. Wymiennik ciepła składa się z  warstw zgrzewanych rur polimerowych zabezpieczonych barierą tlenową, dzięki czemu jest odporny na korozję. Gładki front z blachy stalowej, lakierowanej na biało nadaje mu trwałość i nowoczesny wygląd. Przeznaczony jest do zastosowania w nowych instalacjach lub jako grzejnik renowacyjny. Modele: Zmart Basic występują z  podłączeniem dolnym o  rozstawie 50 mm, po prawej stronie lub centrycznie; Zmart cValve dodatkowo z wbudowanym zaworem termostatycznym wraz ze specjalnie zaprojektowaną głowicą; Zmart Flex posiada elastyczne przyłącza – węże stalowe, umożliwiające podłączenie do istniejącej instalacji; Zmart Flex cValve występuje wraz z  elastycznymi przyłączami i  wbudowaną głowicą termostatyczną. Dodatkowo, modele Zmart w wersji Flex posiadają funkcję odchylania od ściany, bez konieczności odłączania grzejnika od instalacji.

Grzejnik konwektorowy z płaskim frontem, polimerowym wymiennikiem Zmart (tuz)

STOLARKA

HÖRMANN

Drzwi ThermoPlus 700A 2016 (uz). Energooszczędne drzwi można teraz zamówić na wymiar. Podczas wymiany starych drzwi na nowe wszelkie prace zostają wówczas ograniczone do minimum – otwór drzwiowy pozostaje bowiem niezmieniony. Wykonywane na wymiar drzwi ThermoPlus 700A mogą mieć maksymalnie szerokość 1250 mm i wysokość 2250 mm. Współczynnik przenikania ciepła UD może wynosić nawet 0,97 W/(m2 K). To zasługa specjalnej konstrukcji. Zarówno stalowa płyta drzwiowa o  grubości 65 mm, jak i  aluminiowa ościeżnica o głębokości 80 mm posiadają przegrodę termiczną. Obie wypełnione są wysokiej jakości pianką poliuretanową. Drzwi ThermoPlus 700A mają niewidoczną od zewnątrz i  wewnątrz ramę skrzydła, dzięki czemu mogą spełniać nawet najbardziej wyszukane wymagania aranżacyjne. Od środka wyglądają jak drzwi wewnętrzne, dobrze więc wkomponowują się w wystrój domu.

Drzwi ThermoPlus 700A 2016 (uz)

VELUX

Antywłamaniowe okna do płaskiego dachu (tuz). Produkt składa się z  kopuły wykonanej z  wysokiej jakości akrylu lub poliwęglanu, zabezpieczającej okno przed deszczem i  śniegiem, połączonej ze skrzydłem okna. Alternatywą dla kopuły może być moduł szklany, który jest mniej widoczny na dachu. Główne elementy konstrukcyjne – skrzydło i ramę wykonano z twardego PCV, z  komorami wypełnionymi wysoko izolującym polistyrenem. Dzięki takiej konstrukcji oraz dodatkowej powłoce niskoemisyjnej, współczynnik przenikania ciepła Uw udało się obniżyć do 1,2 (W/m2 K). Okno wyposażono w szybę laminowaną o  klasie odporności antywłamaniowej P4A, dzięki czemu nawet w  przypadku bardzo silnego uderzenia i stłuczenia kawałki szkła pozostaną sklejone folią i nie spadną. Okna antywłamaniowe wykonane są z  profilu w  kolorze białym i  dostępne w  9 rozmiarach oraz dwóch wersjach: nieotwieranej (CFP) lub otwieranej elektrycznie (CVP). Przeznaczone do montażu na dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni. Na każdym etapie użytkowania można wyposażyć je w elektrycznie lub solarnie sterowane rolety lub markizy. Okna posiadają 2 klasę odporności antywłamaniowej zgodnie z  normą EN 1627 i  objęte są 10-letnią gwarancją.

Antywłamaniowe okna do płaskiego dachu (tuz)

Drewniane okno dachowe GLL (tuz) dostępne jest w pakiecie z kołnierzem EDJ i  ramą izolacyjną BDX F, do obniżonego o  4 cm montażu. Okno zainstalowane przy wykorzystaniu tych produktów osiąga jeszcze lepszy współczynnik przenikania ciepła równy Uw=1,2 W/(m2 K). W  konstrukcji zastosowano innowacyjne rozwiązanie ThermoTechnology™, które polega na wykorzystaniu wysoko izolacyjnego materiału do ocieplenia okna, przy jednoczesnym zwiększeniu szyby nawet o  10%. Wytrzymała hartowana szyba zewnętrzna chroni przed żywiołami, zaś klejona szyba wewnętrzna to gwarancja bezpieczeństwa domowników nawet w  razie jej stłuczenia. Laminowane warstwowo profile skrzydła i  ościeżnicy z  drewna sosnowego z  impregnowaną i  pokrytą bezbarwnym lakierem akrylowym powierzchnią nie wymagają konserwacji przez wiele lat użytkowania. Model występuje w dwóch wersjach: otwieranej od góry z  podłużnym uchwytem (SD0J3) lub otwieranej klamką od dołu (SD0J4). Obydwa warianty są wyposażone w wydajne systemy wentylacji z  filtrem i  posiadają najwyższą, 4. klasę przepuszczalności powietrza, dzięki systemowi dodatkowych uszczelek obwiedniowych na skrzydle, będącą barierą przed wiatrem i zimnym powietrzem.

Drewniane okno dachowe GLL (tuz)

BRAMY, OGRODZENIA

ATEX

Automatyka do bram dwuskrzydłowych i przesuwnych (tuz) – Mhouse firmy Nice. Zaawansowane w automatyce technologie pozwalają zaoszczędzić czas oraz zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo. Aby wjechać na swoją posesję nie ma potrzeby wysiadania z  samochodu, jest to szczególnie ważne w  zimne i  deszczowe dni. Jednym przyciskiem pilota można otworzyć i  zamknąć bramę. Napędy do bram Nice to doskonałe połączenie komfortu oraz wygody

Automatyka do bram dwuskrzydłowych i przesuwnych (tuz)

Panele Strong (tzw) to elementy o nowej, wzmocnionej konstrukcji. Wykonane są ze zgrzewanych drutów pionowych o grubości 5 mm oraz podwójnych drutów poziomych 6 mm. Panele Strong dostępne są w dwóch wersjach zabezpieczenia antykorozyjnego: ocynk i ocynk + RAL 6005. Dostępne są w  trzech wysokościach: 1,23 m, 1,43 m, 1,63 m, o szerokości 2,50 m. Oprócz trwałości i  niespotykanej odporności na warunki środowiskowe, produkt ten jest bardzo estetyczny. Idealnie nadaje się do zastosowania przy zabezpieczeniu osiedli mieszkaniowych, placów zabaw, obiektów handlowych, turystycznych czy nawet wojskowych.

Panele Strong (tzw)

BETAFENCE

System ogrodzeniowy CreaZen (uzw) to nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich osób, które szukają oryginalnego designu ogrodzenia, połączonego z wysokimi standardami bezpieczeństwa. Panele CreaZen wyróżniają się wzornictwem zainspirowanym naturalnymi elementami krajobrazu, przede wszystkim krzewami i  drzewami. Charakterystyczny układ pionowych profili przypomina krzyżujące się gałęzie. Panele CreaZen, dzięki innowacyjnemu systemowi złączek, dają możliwość montażu i  łączenia przęseł pod dowolnym kątem. Sam proces przebiega bardzo szybko i jest niezwykle prosty. System CreaZen to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności. Użyta technologia powlekania zapewnia długoletnie użytkowanie i trwałość, natomiast układ profili – skuteczną ochronę przed wtargnięciem niepowołanych osób.

System ogrodzeniowy CreaZen (uzw)

Murek gabionowy PetraZen (uz) to nowe rozwiązanie na rynku murków gabionowych. Jego głównym elementem są dwa równolegle ułożone panele Nylofor F, umieszczane na zawiesiach słupów kwadratowych. Specjalny system akcesoriów pozwala na łączenie ze sobą dwóch przęseł pod dowolnym kątem, co daje nieograniczone możliwości w aranżowaniu ogrodzenia. PetraZen, podobnie jak inne murki gabionowe, wypełnia się materiałem wybranym przez klienta. Do najpopularniejszych należą kamienie i drewno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć łupin orzecha, kory czy szkła. Murki gabionowe, dzięki doskonałej nieprzezierności, zapewniają poczucie prywatności mieszkańcom chronionej posesji. Dodatkowo tłumią hałasy dobiegające z ulicy.

Murek gabionowy PetraZen (uz)

HÖRMANN

Brama RenoMatic light DecoColor (uw). Nowa powierzchnia DecoColor, która imituje strukturę i  barwę złotego (Golden Oak) i  ciemnego (Dark Oak) dębu jest bardzo trwała i odporna na działanie promieni UV. Estetyczna brama RenoMatic light bardzo dobrze sprawdza się w użytkowaniu. Zbudowana z dwuściennych ciepłych segmentów o grubości 42/20 mm gwarantuje wysoką izolacyjność cieplną, dobrą stabilność oraz cichą pracę. Optymalną i  trwałą ochronę zapewnia jej stopa ościeżnicy wykonana z  tworzywa sztucznego. Skutecznie zapobiega ona uszkodzeniu bramy i chroni ją przed ewentualną korozją. Brama RenoMatic light pasuje do każdego garażu, gdyż oferowana jest w 15 wymiarach, o szerokości od 2,375 do 5 m. Dostępna opcjonalnie z  uchwytem albo z napędem elektrycznym.

Brama RenoMatic light DecoColor (uw)

WIŚNIOWSKI

Napęd do bram garażowych Metro (tuzw) to napęd nowej generacji. Harmonijne połączenie mocy, piękna i niezawodności, zaprojektowane w  zgodzie z  osiągnięciami najnowocześniejszych technologii. Powstał dzięki współpracy marek Wiśniowski oraz Somfy – światowego lidera w zakresie produkcji automatyki i rozwiązań inteligentnego sterowania urządzeniami domowymi. Metro posiada wyjątkowe parametry techniczne zamknięte w obudowie zaprojektowanej zgodnie ze standardami stylistycznymi marki Wiśniowski. Napęd Metro współpracuje z  nadajnikiem Pulsar, który umożliwia zdalne sterowanie bramą i  zaprogramowanie aż 4  różnych urządzeń. Jest wykonany z  bardzo wytrzymałych materiałów, co przekłada się na długoletnią sprawność urządzenia. Ergonomiczna podkładka umożliwia zamocowanie pilota w dowolnym miejscu, np.: na ścianie, czy desce rozdzielczej samochodu.

Napęd do bram garażowych Metro (tuzw)

PŁYTKI, CEGŁY, BRUKI, KOSTKI

KLINKIER PRZYSUCHA

Płytki elewacyjne z  masy szarej (uzw) to doskonały przykład połączenia naturalnego piękna klinkieru z  nowoczesną formą w kolekcjach Dream House oraz Old Castle. W  najnowszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno delikatne jak i  bardziej ekspresyjne odcienie, które harmonijnie komponują się z nieregularną strukturą lica, nadając im osobliwego i  niepowtarzalnego charakteru. Dzięki temu nowe kolory stanowią idealną propozycję dla wszelkiego rodzaju architektonicznych kreacji. Płytki elewacyjne występują w 7 nowych kolorów, w tym 2 kolory gładkie i 5 kolorów z oryginalną i niepowtarzalną strukturą. Poza walorami estetycznymi płytki cechuje m.in. niska nasiąkliwość poniżej 6%, peł- na mrozoodporność i trwałość.

Płytki elewacyjne z masy szarej (uzw)

LODE

Cegła elewacyjna Blanka (tuzw) to wyjątkowa i  niepowtarzalna biała cegła o gładkim licu.

Zastosowanie:

 • licowanie ścian budynków,
 • tworzenie niepowtarzalnych kompozycji wnętrz i ścianek działowych,
 • tworzenie elementów małej architektury,
 • elewacje,
 • cokoły,
 • cegła w kuchni i w salonie.

Dane techniczne:

 • wytrzymałość na ściskanie: 20–30 N/mm2 (cegła drążona); 50 N/mm2 (cegła pełna),
 • nasiąkliwość: 14% (cegła drążona), 13% (cegła pełna),
 • mrozoodporna.

Cegła elewacyjna Blanka (tuzw)

Bruk klinkierowy Lode Premium (tuzw) wykonany jest w  100% z  naturalnego, odpornego na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne materiału, którego barwa jest trwała i niezmienna w czasie. Bruk klinkierowy Lode Premium charakteryzuje się także niską nasiąkliwością oraz mrozoodpornością.

Bruk klinkierowy Lode Premium (tuzw)

Zalety:

 • naturalność: 100% naturalny materiał,
 • niska nasiąkliwość,
 • mrozoodporność,
 • wytrzymałość: odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne,
 • trwałość koloru: niezmienny w czasie, jednolity w całym przekroju
 • uniwersalność – oszczędność: możliwość wykorzystania wszystkich powierzchni bruku, szerokie możliwości aranżacji wzorów.

Bruk klinkierowy Lode Premium dostępny jest w  czterech wersjach kolorystycznych: Rudite, Libra, Dzintra, Brunis.

POLBRUK

Deski betonowe Lira (tw) to urok litego drewna oraz siły kostki brukowej, które idealnie oddają subtelny rysunek usłojenia. Autentyczny wygląd osiągnięto dzięki zaawansowanej technologii wet-cast, która polega na wlaniu do wibrujących form płynnej mieszanki betonowej. Do zalet płyt tarasowych Polbruk Lira należy przede wszystkim unikatowy na skalę rynku wygląd, jak również duża wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, w tym wody, mrozu oraz promieni UV. To propozycja dla szukających rozwiązania łączącego zalety drewna i  betonu. Dziś efekt możliwy do osiągnięcia, dzięki desce betonowej Polbruk, która w  zdumiewający sposób odwzorowuje piękno naturalnego surowca, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, idealnie współgrając z  przydomową przestrzenią. Wymiary: 25 cm x 50 cm, 25 cm x 74,5 cm, 25 cm x 99,5 cm. Grubość: 4 cm. Kolor: beżowy.

Deski betonowe Lira (tw)

Płyta MultiComplex (uz) o  gładkiej fakturze została stworzona z  myślą o  niepowtarzalnych aranżacjach na tarasie, rozległych podjazdach czy designerskich ścieżkach. Jej zastosowanie w  różnego rodzaju przestrzeniach możliwe jest dzięki dostępności produktu w  trzech wymiarach: 20 x 40 cm, 40 x 40 cm i 60 x 40 cm oraz trzech kolorach – nerino, latte, mokka. W  efekcie, płytę z  powodzeniem dopasujemy do posesji utrzymanych w  różnych stylach i  charakterach. MultiComplex najlepiej jednak sprawdzi się wokół domów w stylu modernistycznym i minimalistycznym oraz na reprezentacyjnych dziedzińcach, placach i  podjazdach, którym chcemy nadać ekskluzywny wymiar. Płyta najbardziej harmonizuje z obiektami o prostej, geometrycznej bryle, na nowoczesnych posesjach o  regularnych, prostopadłych liniach. Duża grubość płyty (6 cm) oraz jej dostępność w różnych kolorach i wymiarach pozwala uzupełniać atrakcyjne aranżacje, tworząc solidne i odporne na duże obciążenia nawierzchnie.

Płyta MultiComplex (uz)

ZIEL-BRUK

Płytki ścienne Skała Lubuska (uzw) to asortyment innowacyjnych elementów betonowych łupanych z  programu Skała Lubuska, które wyglądem przypominają piękno naturalnych skał granitu, wapienia czy piaskowca. Niepowtarzalnie łupane lico daje wrażenie doskonałej naturalnej kompozycji. Idealnie gładkie boki umożliwiają znakomite przyleganie do siebie płytek bez konieczności wykonywania fugi. Płytki ścienne znajdą zastosowanie we wnętrzach na całych ścianach lub ich fragmencie, na kominku, na klatce schodowej, na słupach i wszędzie tam, gdzie chcemy uatrakcyjnić wnętrze niebanalnym rozwiązaniem. Wyglądają szczególnie atrakcyjnie przy punktowym oświetleniu, które podkreśli zastosowane w  płytkach kruszywo odbijające światło. Płytki można również zastosować na zewnątrz: do położenia na ścianie, by podkreślić bryłę budynku, na cokole, ale również na słupkach ogrodzeniowych, murkach czy innych elementach na zewnątrz.

Płytki ścienne Skała Lubuska (uzw)

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie

Data publikacji: 2016-12-08

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń
Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny
×

przepisnadom.pl

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco
z trendami i nowościami?

Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

ZAPISZ SIĘ

Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, dalej zwana „Administratorem”.... czytaj dalej