Porady praktyka Jacka: kolejność robót budowlanych

Porady praktyka Jacka: kolejność robót budowlanych

Kolejności wykonania robót na budowie domku jednorodzinnego z mojego doświadczenia przedstawia się następująco:
Przygotowanie zbrojenia ław fundamentowych, wykonanie wykopu pod ławy, ułożenie zbrojenia i zabetonowanie ław fundamentowych, wymurowanie ścian fundamentowych, ułożenie instalacji podposadzkowych, zasypka, chudy beton, konstrukcja budynku, konstrukcja dachowa, pokrycie dachu, ścianki działowe, wstawienie okien, ocieplenie elewacji bez wyprawy, instalacja elektryczna, tynki, instalacje wodna, kanalizacyjna i centralnego ogrzewania, posadzki cementowe, montaż drzwi wejściowych, wykonanie wyprawy na elewacji, wysuszenie budynku, malowanie, pozostałe roboty wykończeniowe: podłogi okładziny ścienne, montaż drzwi wewnętrznych. Można niektóre roboty wykonywać w innej kolejności ale z mojej wieloletniej praktyki wynika, że taka właśnie kolejność okazuje się optymalna.

budowa-domu

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie
Czy możesz zaznaczyć kim jesteś? Inwestor indywidualny Wykonawca budowlany Uczeń

Ocena: 0.0

Data publikacji: 2009-11-04

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również