Profil odpowiedni przy suchej zabudowie, czyli jaki?

Profil odpowiedni przy suchej zabudowie, czyli jaki?

System suchej zabudowy wnętrz zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Metoda pozwalająca pozbyć się uciążliwych, mokrych prac murarskich i tynkarskich oraz uzyskać idealnie gładkie ściany, stosowana jest aktualnie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym i administracyjno – biurowym, ale również w halach przemysłowych.

Nie są to oczywiście jedyne zalety tego typu zabudowy. O tym jednak nieco szerzej pisze w swym artykule Tomek. Ja zaś chcę Was przestrzec przed jednym – najniższa cena to nie zawsze do końca trafny wybór, i dotyczy to również elementów suchej zabudowy wnętrz.

Reklama


Każdy z nas budując dom pragnie uczynić to jak najszybciej i jak najniższym kosztem. Dosyć często jednak okazuje się, że niski koszt systemu to jedynie koszt iluzoryczny, i że warto zainwestować w produkt solidny, atestowany.

zaprawa

Dobry system suchej zabudowy wnętrz pozwala pozbyć się uciążliwych, mokrych prac murarskich, tynkarskich oraz uzyskać idealnie gładkie ściany

Zwróćmy uwagę na profil, czyli – mówiąc bardziej obrazowo – kawałek odpowiednio ukształtowanej blachy, używany w systemach suchej zabudowy jako część składowa do budowy ścianki działowej lub sufitu podwieszanego. Do wspomnianych profili, odpowiedzialnych za stabilność i wytrzymałość konstrukcji, mocuje się płyty gipsowo – kartonowe. Jeżeli więc chcemy mieć spokojną głowę, zwróćmy uwagę na dwie kwestie:

  • Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy tego typu produkt powinien posiadać aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej.
  • Norma bezpieczeństwa dla profili używanych w systemach suchej zabudowy mówi, że każdy profil powinien mieć grubość 0,55 mm.

Niestety, przekonaliśmy się z Tomkiem iż, na rynku pojawia się coraz więcej profili o grubości 0,49 mm, a czasami nawet cieńszych.

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie
Czy możesz zaznaczyć kim jesteś? Inwestor indywidualny Wykonawca budowlany Uczeń

Ocena: 0.0

Data publikacji: 2009-03-15

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również