Przepis na… – no właśnie na co? – karty na przepisy do pobrania!

Przepis na… – no właśnie na co? – karty na przepisy do pobrania!

Postanowiłam w tym miesiącu przygotować dla was coś bardziej praktycznego, co możecie wydrukować i użyć na co dzień w swojej kuchni. Jak przepis na dom, to również przepis na pyszne danie w waszym domu!

Wiem, wiele przepisów mamy zapisane w zakładkach w tablecie (w końcu XXI wiek), jednak najważniejsze z nich zawsze mają swoje stałe miejsce czy to w zeszycie z przepisami, czy pod postacią luźno zapisanych kartek. Niekiedy wielkie książki na przepisy są niepraktyczne i niemodne, zresztą komu chce się je przeglądać? Jeśli podobają wam się karty z przepisami, które są szczególnie modne za granicą – dobrze trafiliście. Przepisy od babci lub od mamy mogą znaleźć w końcu godne miejsce.

 

 

1karta 2karta

Reklama


 

Uwielbiam drobne gadżety i jest to tego rodzaju przedmiot, który pomoże wam zorganizować przepisy i stworzyć fajny klimat w kuchni. Przygotowałam dla was 5 różnych grafik, aby każdy z was mógł wybrać coś dla siebie.

 
3karta 4karta 5karta

 

Karty wystarczy pobrać (jedno kliknięcie w wybraną kartę), wydrukować i wstawić do swojego pudełka, które może wyglądać np. tak:

 

 

Wystarczy, że do wybranej przez siebie wersji dodacie kartki z tytułem np. Zupy i ułożycie wydrukowane szablony. Proste, prawda?

 

 

 

Tak naprawdę pudełko na przepisy możecie zrobić samodzielnie z kilku kawałków drewna lub zaadaptować gotowy produkt. W sklepie z akcesoriami decoupage dostaniecie drewniane pudełko w wielu rozmiarach do wyboru, które można pomalować i ozdobić wedle uznania.

Grafiki są przygotowane w rozmiarze 14,8 x 10,5 cm, aby każdy z was mógł je wydrukować nawet w domowej drukarce (4 kart mieszczą się na 1 A4). Jeśli macie dużo przepisów, możecie wydrukować je dwustronnie, jeśli nie, zawsze można zostawić tylko pierwszą stronę. Do wydruku proponuję użyć grubszego papieru, o gramaturze przynajmniej 200g, aby kartki nie zniszczyły się po kilkukrotnym wykorzystaniu.

Mam nadzieję, że przypadną wam do gustu. Miłego gotowania!


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-10-27

Autor tekstu

Z wykształcenia architekt wnętrz, który jest zapatrzony w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Z zawodu copywriter, z pasji grafik i kinoman. Zainteresowania naszej ekspertki obracają się wokół wszystkiego co piękne, designerskie i... praktyczne. Jak każdy prawdziwy Polak uważa, że nie ma rzeczy, której nie umiałaby zrobić lub naprawić.