Przycinanie żywopłotu

Przycinanie żywopłotu

Żywopłot – jak wszystkie formowane rośliny – wymaga regularnego i prawidłowego przycinania.

Niezależnie od tego, kiedy rośliny zostały posadzone, po raz pierwszy żywopłot należy przyciąć na wiosnę, bo wtedy rośliny dopiero rozpoczynają wzrost, więc skaleczone gałęzie szybko się zregenerują. Kolejne cięcie powinniśmy przeprowadzić latem, jednak nie później niż w połowie sierpnia (by dać roślinie czas na regenerację przed zimą).

Przy każdym cięciu możemy skrócić gałązki o kilka centymetrów (jeżeli zależy nam na szybkim wzroście rośliny) lub o około dwadzieścia centymetrów (jeśli chcemy żywopłot zagęścić).

Jeżeli mamy problem z uzyskaniem równej górnej linii, podczas formowania żywopłotu możemy posłużyć się sznurkiem rozciągniętym na dwóch palikach wbitych w ziemię lub przenośną „miarą” np. w postaci deski przesuwanej stopniowo wzdłuż żywopłotu. Koniecznie musimy zaopatrzyć się też w wygodne i poręczne przyrządy do cięcia (mechaniczne lub elektryczne), rękawice i okulary ochronne.

Po każdym przycięciu krzewy powinniśmy porządnie podlać oraz zasilić nawozem (najlepiej kompostem lub specjalnym wieloskładnikowym nawozem do żywopłotów z dodatkiem azotu).

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie
Czy możesz zaznaczyć kim jesteś? Inwestor indywidualny Wykonawca budowlany Uczeń

Ocena: 0.0

Data publikacji: 2011-08-16

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.

Przeczytaj również