Świąteczne sprzątanie - wybierz inteligentne urządzenia, które zrobią to za ciebie!

Świąteczne sprzątanie - wybierz inteligentne urządzenia, które zrobią to za ciebie!

Święta to jeden z okresów w ciągu roku, w czasie którego czeka nas prawie niekończące się sprzątanie. Mycie szyb, odkurzanie i czyszczenie podłóg oraz generalne sprzątanie domu związane z Bożym Narodzeniem i końcem roku. Nie są to może tak żmudne porządki jak wiosną, jedna wymagają od nas przecież poświęcenia czasu i włożenia nieco siły. (Nie mówiąc o porządkach poświątecznych…) Wolicie rozsiąść się wygodnie na kanapie lub oddać się swojemu hobby? Przygotowaliśmy zestawienie inteligentnych urządzeń, które praktycznie posprzątają za was cały dom!

Robot sprzątający – czy ktoś go jeszcze nie ma?

Robot sprzątający jest na rynku od lat, a czołowi producenci wypuszczają coraz nowsze urządzenia, która mają za zadanie pomóc w czyszczeniu podłóg. Funkcje tego urządzenia są podobne jak odkurzacza, z tą różnicą, że nie potrzebuje ono naszej asysty. Możemy wybrać droższe, bardziej zaawansowane modele, które mają nawet połączenie Wi-Fi lub tańsze, które poradzą sobie z prostą powierzchnią. Jeśli zależy nam jednak na olśniewającym efekcie, wybierzmy model, który dobrze mapuje powierzchnię, radzi sobie zarówno z dywanem jak i parkietem oraz posiada wiele funkcji sterujących. Wiedzieliście o tym, że o sprzątaniu nie trzeba nawet pamiętać? Takiego robota można zaprogramować tak, by w konkretne dni i godziny wyruszał na walkę z kurzem i brudem zalegającym na podłodze.

Robot sprzątający

Posprzątane, czas umyć podłogę

Kolejnym urządzeniem dostępnym na polskim rynku jest robot myjący. Możemy kupić nawet model, który jednocześnie zamiata na sucho podłogę oraz zmywa ją na mokro. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę nie tylko na jego moc, ale także na liczbę trybów pracy oraz maksymalną powierzchnię. Niektóre modele dadzą sobie radę tylko ze średniej wielkości salonem i będą wymagały naszej interwencji. Robot myjący poradzi sobie z różnymi powierzchniami, jednak należy rozsądnie go wybrać.

Robot zadba również o szyby

Mieszkacie w domu z dużymi przeszkleniami lub mycie szyb jest najbardziej znienawidzonym przez was zajęciem? Idealnym rozwiązaniem dla was będzie robot do mycia szyb, który również tworzy inteligentną trasę czyszczenia, jest niewielki i łatwy w sterowaniu. Można nim czyścić podłogę, stół, ścianę czy inne powierzchnie szklane. Urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mycie przeszkleń jest niebezpieczne ze względu na wysokość lub za bardzo pracochłonne. Nie musicie się nawet bać, że w pewnym momencie spadnie z pionu i narobi szkód – roboty do mycia okien są wyposażone w systemy przeciwupadkowe. Fabrycznie.

Reklama


Robot do szyb

Posprzątają prawie same – elektryczne mopy i odkurzacze nowej generacji

Mopy parowe i odkurzacze mogą być nazywane inteligentnymi urządzeniami do sprzątania, jednak nie wykonają całej czarnej roboty samodzielnie. Będziemy musieli im asystować, jednak warto przyjrzeć się ofercie producentów, gdyż takie urządzenia są wybierane przez tradycjonalistów, którzy uważają, że są dokładniejsze niż automatyczne roboty sprzątające.

Na rynku znajdziemy nawet odkurzacze z funkcją mycia podłogi, które zaoszczędzą przestrzeni na przechowywaniu dwóch osobnych urządzeń. Dzięki nim szybko i sprawnie usuniemy nawet zaschnięte plamy, pozbędziemy się kuchu i zanieczyszczeń, a to wszystko bez ciągnięcia uciążliwego przewodu po całym domu.

Elektryczne mopy

Robot do czyszczenia smartfonów i tabletów

Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto nie czyści regularnie swojego sprzętu elektronicznego. Pomimo tego powstały urządzenia, dla których trafniejszych określeniem będzie słowo gadżety, służące właśnie do tych czynności. Swoim wyglądem przypominają małe roboty sprzątające. Macie w domu całą kolekcję ekranów dotykowych? Urządzenie z pewnością pomoże wam w bezpiecznym czyszczeniu bez zarysowań.

Brudny ruszt w piekarniki i zapomniany grill to pestka

O ile nikt przed świętami nie myśli o czyszczeniu grilla, tak zapomniany ruszt w piekarniku może być bardzo uciążliwy. Grillbot to robot do czyszczenia grilla (głównie), który poradzi sobie z przypalonym rusztem. O ile nie jest to niezbędnik, to przyda się każdemu, kto używa rusztu w piekarniku i uwielbia sezon grillowy.

Robot do grilla

Roboty do czyszczenia rynien

O ile sprzątanie rynien nie jest zazwyczaj naszym priorytetem w okolicy świąt, tak warto wspomnieć przynajmniej o tego rodzaju urządzeniu, które warto wykorzystać przed zimą, by uniknąć zapchania rynien i przykrych konsekwencji z tym związanych. Robota wystarczy umieścić w rynnie, by za pomocą gąsienic sprawnie usunął wszystkie zanieczyszczenia.

Na koniec gratka dla osób nieznoszących prasowania

Oczywiście prasowanie parowe nie jest żadną nowością, jednak wymaga od nas poświęcenia czasu i odrobiny umiejętności. Jeśli przed świętami w ferworze obowiązków musicie zająć się praniem, a później prasowaniem całej sterty ubrań, może zastąpić was robot manekin do prasowania. Co potrafi? Nie tylko prasować, ale również suszyć mokre ubrania! Potrzebujecie szybko założyć sukienkę lub garnitur, a zapomnieliście je wyprać, wysuszyć i wyprasować? Manekin zrobi to praktycznie za was, pamiętajcie tylko o wrzuceniu odzieży do pralki!

Robot do prasowania

Domowe obowiązki w nowej odsłonie

Sprzątanie przed świętami oraz na co dzień nie musi być wcale uciążliwe. Wystarczy zainwestować w kilka dobrych urządzeń, które zadbają o czystość w całym domu. Robot sprzątający, mopujący czy myjący szyby nikogo już nie dziwi, dlatego jeśli wolicie przeznaczyć swój cenny czas na inne czynności, nikt wam tego nie zabroni! W końcu dom lśni czystością, prawda?

Co sądzicie o robotach sprzątających? Warto w nie inwestować czy nie mają szans z tradycyjnymi urządzeniami?


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2017-12-22

Autor tekstu

Z wykształcenia architekt wnętrz, który jest zapatrzony w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Z zawodu copywriter, z pasji grafik i kinoman. Zainteresowania naszej ekspertki obracają się wokół wszystkiego co piękne, designerskie i... praktyczne. Jak każdy prawdziwy Polak uważa, że nie ma rzeczy, której nie umiałaby zrobić lub naprawić.