Szkło ornamentowe – dekoracyjne szkło budowlane

Szkło ornamentowe – dekoracyjne szkło budowlane

Szkło ornamentowe – dekoracyjne szkło budowlane

Szkło ornamentowe jest dekoracyjnym szkłem budowlanym stosowanych we wnętrzach, dające możliwość stworzenia interesującej i oryginalnej stylistyki wnętrza, wprowadzając tym samym ciekawy klimat zarówno w mieszkaniu, jak i miejscu pracy.

Dla wszystkich ceniących sobie umiejętność łączenia elementu dekoracji z funkcjonalnością zapewne ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkła ornamentowego. To dekoracyjne szkło ozdobne rozpraszające światło w piękny sposób, dzięki naniesionej fakturze, zapewnia niesamowite doznania wizualne.

Urzeka przede wszystkim tym, iż jest przejrzyste na tyle by przepuścić światło, a jednocześnie potrafi zachować prywatność nie ukazując pełnego obrazu, co ma miejsce po drugiej stronie szklanej ścianki.

Zastosowanie szkła ornamentowego

Reklama


Szerokie zastosowanie szkła ornamentowego wiąże się z różnorodnością wzorów. Wykorzystuje się go zarówno w meblarstwie oraz w stolarce okiennej i drzwiowej. Korzysta się z niego również wykonując dekoracyjne kabiny prysznicowe, wszelakie dekoracyjne elementy kuchenne w postaci frontów szafek i szuflad, regałów, półek. Stanowi również świetny materiał do budowy ścianek działowych, wypełnień szklanych do drzwi oraz element barierek. Szkło dekoracyjne znajduje swoje zastosowanie również w formie okładzin naściennych.

Odporność szkła i jego wytwarzanie

Szkło ornamentowe jest w zależności od wersji odporne na zarysowania oraz kwasy i zasady, dlatego też w wypadku stosowania szkieł ornamentowych w formie drzwi lub ścianek całoszklanych zaleca się wybór wersji hartowanej o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa.

Szkła ornamentowe dekoracyjne wytwarza się metodą walcowania płynnego szkła między dwoma cylindrami, gdzie jeden pokryty jest wzorem. Efektem tego procesu jest powstanie szkła, gdzie jedna strona tafli jest dekorowana, natomiast druga jest gładka.

Niespodziewany powrót mody na ornamentowe szyby wniósł całe mnóstwo pomysłów na nowe rozwiązania i aranżacje napełnione świeżością, przepełnione kolorem. Nieograniczony dopływ światła dziennego dodaje niejednokrotnie małym wnętrzom przestrzeni, zapewniając jednocześnie poczucie komfortu i intymności. Dowolne kompozycje barw i przeszkleń, a także zakres ich wpływu na kształtowanie aranżacji i kolorystyki, zależą jedynie od naszej własnej wyobraźni i indywidualnego pomysłu na wnętrze.

 


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-12-14

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.