Taras na gruncie

Taras jest wygodnym i ciekawym uzupełnieniem każdego budynku mieszkalnego – nie tylko poszerza salon latem, ale też łączy dom z ogrodem, dając okazję do niebanalnej aranżacji przydomowej przestrzeni. Warto więc uwzględnić go w swoich planach budowlanych.

A jak zbudować taras betonowy na gruncie?

Zacznijmy od wykopu (na około pół metra), który wypełnimy warstwą żwiru lub piasku, co wyrówna teren i w razie potrzeby odprowadzi wodę. Następnie należy wylać kilkunastocentymetrową warstwę betonu. Konieczne jest też wykonanie izolacji z folii budowlanej oraz styropianowej dylatacji przy ścianie domu sąsiadującej z tarasem.

Główną płytę tarasu należy wylać z zachowaniem lekkiego spadku (w kierunku od domu na zewnątrz). Wyłożyć ją można gresem, mrozoodpornymi płytkami antypoślizgowymi, naturalnym kamieniem, kostką brukową lub płytami tarasowymi.


Ocena: 3.0

Data publikacji: 2012-06-04

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.