Wiosenne porządki – pobierz naszą listę porządków!

Wiosenne porządki – pobierz naszą listę porządków!

Piękna pogoda za oknami, jednak czy przez nasze okna widać cokolwiek na świat? Jeśli spóźniliście się nieco z wiosennymi porządkami, to nic straconego. Przygotowaliśmy dla was krótki poradnik o tym, jak odświeżyć swój dom na wiosnę i nadchodzące lato. Jako pomoc – lista PDF do ściągnięcia. Miłej lektury!

 1. Otwórz okno na świat
  Zacznijcie od umycia okien, przez które dociera światło słoneczne do całego domu. Nie zapomnijcie również o oknach dachowych, które mogą być nieco bardziej kłopotliwe w czyszczeniu. Do mycia okien ten sam zestaw co zwykle – płyn i miękka szmatka.
 2. Podstawa całego domu
  Gdzie nigdy nie spoglądamy? Pod nasze stopy! A przecież podłoga również wymaga dokładnego czyszczenia i konserwacji, zwłaszcza jeśli posiadamy w domu prawdziwą, drewnianą podłogę. Przyglądnijcie się nogom waszych mebli – czy są podklejone specjalnymi podkładkami? Jeśli nie, porysują wasze panele podłogowe. Zestaw ratunkowy dla podłóg – środek impregnujący.
 3. Świeże spojrzenie na ściany
  Być może teraz jest dobry moment na to, by zająć się odświeżeniem ścian w waszym domu? Wystarczy zastanowić się, jakie kolory będą pasowały do wnętrza (możecie skorzystać z porady „Nieporadni kolorystycznie”) i odnowić zupełnie swój dom lub mieszkanie. Jeśli malowanie to przesada, zaopatrzcie się w gąbkę i delikatne detergenty czyszczące. Uwaga – sprawdza się tylko na ścianach z farbą lateksową.
 4. Co założyć na siebie po raz ostatni
  Nie można zapominać o porządkach w szafie i całej garderobie, która poza zbieraniem kurzu mogła nagromadzić sporo niepotrzebnych ubrań, które są po prostu za stare lub za małe, a żal jest nam je oddać lub wyrzucić. Przebierając nasze ubrania możemy się przysłużyć również innym osobom – zbiórki charytatywne są prostym sposobem na pomoc potrzebującym.
 5. Mydło precz
  W łazience, w której zazwyczaj mydło to rzecz mile widziana, na płytkach pozostawia paskudny osad, z którym musimy regularnie walczyć. Na wiosnę i lato umyjcie wszystkie płytki w łazience, zmyjcie detergentami baterię umywalkową i przyjrzyjcie się uważnie, czy nie pojawia się grzyb lub rdza, która jest charakterystyczna dla miejsc takich jak łazienka. Przy okazji sprawdźcie kosmetyki i wyrzućcie te, które są przeterminowane.
 6. Wspólne (przy-)gotowanie kuchni
  Kuchnia to jedno z najbardziej uciążliwych miejsc w czasie gruntownych porządków. Masa sprzętów , piekarnik, lodówka, mikrofalówka, które dawno nie widziały ciepłej wody i środku czyszczącego. Zastanówcie się również nad organizacją miejsca w szafkach kuchennych. Być może tracicie dużo czasu przez nieprzemyślaną organizację?

Dla wytrwałych polecamy naszą listę do pobrania pod adresem: http://esklepypsb.webdone.pl/

LISTA-WIOSENNYCH-PORZĄDKÓW

Powodzenia! – Jeśli szukacie detergentów czyszczących, farb do malowania ścian i innych akcesoriów przydatnych podczas remontu i sprzątania zapraszamy do Esklepów PSB.

 

Czy artykuł był przydatny? Tak Nie
Czy możesz zaznaczyć kim jesteś? Inwestor indywidualny Wykonawca budowlany Uczeń

Ocena: 0.0

Data publikacji: 2015-05-04

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez Grupa PSB S.A. Siedziba, WEŁECZ 142 28-100 Busko-Zdrój, NIP: 655-16-40-402, REGON: 29093871, informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne). Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.

Obowiązek Informacyjny rozwiń

Autor tekstu

Z wykształcenia architekt wnętrz, który jest zapatrzony w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Z zawodu copywriter, z pasji grafik i kinoman. Zainteresowania naszej ekspertki obracają się wokół wszystkiego co piękne, designerskie i... praktyczne. Jak każdy prawdziwy Polak uważa, że nie ma rzeczy, której nie umiałaby zrobić lub naprawić.