Wnętrze miesiąca – kwiecień 2016

Wnętrze miesiąca – kwiecień 2016

Święta już nami, wiosenne porządki pewnie też, dlatego w ramach wolnego czasu możemy pomyśleć nad małym remontem w domu. Wiosna wkroczyła do nas nieśmiało, co nie oznacza, że nie możemy poczuć jej w swoich mieszkaniach i domach. W jaki sposób? Zobaczcie najlepsze wnętrza miesiąca kwiecień – być może znajdziecie inspirację dla swojego m4?

 1. Drzewo w twoim salonie

1

Naszym ulubionym wnętrzem w tym miesiącu zostało patio z prawdziwym rosnącym drzewem. Zaprojektowanie i zrealizowanie tego projektu to prawdziwe wyzwanie zarówno dla projektantów jak i ekipy budowlanej, dlatego że pomieszczenie jest bezpośrednio połączone z resztą domu. Jeśli jednak lubicie naturę, trzeba przyznać, że to bardzo trafiony i odważny pomysł.

 1. Łazienka pełna zieleni

2

Łazienka nie musi być miejscem, w którym brakuje zielonych, żywych roślin. Takie naturalne „oczko wodne” w domu jest czymś, co doceni wielu miłośników natury. Deszczownica zamocowana na suficie nie tylko daje wrażenie niewielkiego wodospadu, ale odbija rośliny stojące obok.

 1. Zielona ściana

Reklama


3

Ściana pokryta prawdziwą roślinnością jest rozwiązaniem, które możecie w dość prosty sposób wprowadzić w swoim domu. Tego rodzaju ozdoby są rosnącym trendem od wielu lat. W końcu nie tylko cieszą oko, ale wpływają na nasze samopoczucie, filtrują powietrze i dbają o jego odpowiednie nawilżenie.

 1. Szaleństwo z brzozą w roli głównej

4

Czasami trudno jasno określić, czy coś wzbudza w nas podziw czy nieco nas przeraża. Jest to przykład wnętrza, które z całą pewnością inspiruje, ale zastanawia również nad tym, co autor miał na myśli. Kompozycja z brzozy nadaje pomieszczeniu niesamowitego wyglądu, szczególnie wtedy, gdy zaczyna działać naturalne światło.

 1. Ogród wkracza do domu

5

Czujemy mięte do zieleni, jednak dla nas tradycyjne kwiatki doniczkowe to zbyt mało. W tym domu właściciele postanowili połączyć ogród z resztą domu. Od natury dzieli ich dosłownie szklana ściana. Można ten pomysł wykorzystać przykładowo w zimowym ogrodzie, który stanie się prawdziwym miejscem do wypoczynku na łonie natury.

 1. Geometryczny sufit

6

Betonowy sufit jest z całą pewnością głównym punktem, który skupia naszą uwagę. Trudno jednak przegapić ściany porośnięte najprawdziwszą roślinnością. Ten surowy klimat wpisuje się w nowoczesny design, który przede wszystkim uwielbia wszystko, co związane z naturą.

 1. Niecodzienna lampa

7

Nikt nie twierdzi, że wnętrze musi być wypełnione po brzegi meblami i innym wyposażeniem, nie pozostawiając wolnej przestrzeni. W tym przypadku możemy oddychać wiosną – niecodzienna zielona lampa, na której rosną najprawdziwsze rośliny jest centrum salonu, który daje wręcz niesamowite wrażenie.

 1. Prawie jak w ogrodzie

8

Nie każdy projekt wnętrza musi być nowoczesny i designerski. Trzeba przyznać, że to pomieszczenie ujęło nas swoją naturalnością i rustykalnym stylem. Zielony kolor ścian, postarzane umeblowanie i dużo zieleni – czyli wszystko, co wystarczy, by zaprosić wiosnę do domu.

 1. Klasyczny szyk

9

Klasyczne rozwiązania są nadal w modzie. Wiosnę można powitać również dzięki drobnym akcentom takim jak zielone tekstylia, rośliny czy jabłka w ozdobnej paterze.

 1. Naturalnie w lofcie

10

Czy w pomieszczeniu o stylu loftowym można zastosować akcenty wiosenne? Czemu nie! Wśród chłodnych ceglanych ścian i surowych podłóg wystarczy ustawić ogromne rośliny w donicach. Zwróćcie jednak uwagę na ich rozmiar – lofty są na ogół dużymi przestrzeniami, dlatego wszystkie drobne kwiaty nie zdadzą egzaminu.

5 pomysłów na to, jak powitać wiosnę w swoim domu:

 1. Zadbaj o akcenty kolorystyczne – dodaj kilka zielonych akcentów w domu. Pomaluj ściany na nowy odcień, na sofę rzuć kilka poduszek w naturalnych kolorach lub kup kilka przedmiotów kojarzących się z wiosną.
 2. Pamiętaj o roślinach – wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Z tego powodu warto przynieść do domu kilka nowych roślin, które pięknie ozdobią i ożywią twoje wnętrze.
 3. Stwórz wiosenne dekoracje – powieś wiosenny obraz na ścianie, stwórz ciekawą ramkę na zdjęcia lub ozdób swój stary wazon – wszystko zależy od twojej kreatywności.
 4. Wymień ciężkie zasłony – teraz, kiedy przybywa już dnia, możesz wpuścić do domu więcej światła. Z tego powodu nie pozwól, by ciężkie i grube zasłony odgradzały cię od rozbudzającej się za oknem przyrody. Postaw przede wszystkim na zwiewne i jasne materiały.
 5. Zadbaj o naturalne elementy – nie tylko żywe rośliny wprowadzą do domu wiosnę. Stwórz naturalne dekoracje z drewna – stolik, wieszak na ubrania lub stojak na biżuterię. Prawdziwe drewno kojarzy się po prostu z naturą.

Zieleń przekracza próg domu

Wraz z nadejściem wiosny warto na nowo otworzyć swój dom na zieleń – ustawić kilka roślin, dodać trochę akcentów i poczuć radość, obserwując budzące się za oknem życie. Nowa pora roku to nie tylko czas na generalne porządki, ale również na generalny remont. Pamiętajcie, że klimat w domu zależy przede wszystkim od was.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2016-04-25

Autor tekstu

Z wykształcenia architekt wnętrz, który jest zapatrzony w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Z zawodu copywriter, z pasji grafik i kinoman. Zainteresowania naszej ekspertki obracają się wokół wszystkiego co piękne, designerskie i... praktyczne. Jak każdy prawdziwy Polak uważa, że nie ma rzeczy, której nie umiałaby zrobić lub naprawić.

Przeczytaj również