Zabudowa tarasu przed wiatrem i chłodem

Zabudowa tarasu przed wiatrem i chłodem

Jeśli chcemy korzystać z tarasu nie tylko latem, musimy zaprojektować zabudowę, która ochroni go przed wiatrem i mrozem. Przy okazji możemy zimą zamienić taras w oranżerię.

Konstrukcja ogrodu zimowego najczęściej opiera się na aluminiowym szkielecie i taflach szkła zespolonego. Jego wykonanie najlepiej zlecić specjalistycznej firmie.

Projektując szklaną zabudowę tarasu powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że przeszklone pomieszczenia szybciej się wychładzają, ale też mocno absorbują promieniowanie słoneczne – pamiętajmy o tym podejmując decyzję, które fragmenty zabudowy pozostawić zupełnie przeźroczyste, a które wykonać z innych materiałów (np. drewna lub aluminium). Wygodne będzie też zastosowanie konstrukcji rozwieralnych lub przesuwnych – by latem bez wysiłku móc przywrócić tarasowi jego pierwotne przeznaczenie.

Żeby korzystać z zabudowanego tarasu zimą, musimy pomyśleć też o ogrzewaniu. Zazwyczaj najodpowiedniejsze jest w tym przypadku ogrzewanie podłogowe, które nie eksponuje nieestetycznych rur. W przypadku zabudowy tarasu w nowo powstającym budynku możemy zdecydować się zarówno na ogrzewanie wodne, jak i elektryczne. Jednak w przypadku wykonywania zabudowy tarasu w już użytkowanym domu, z reguły najwygodniejsze w montażu okazuje się ogrzewanie podłogowe elektryczne.


Ocena: 0.0

Data publikacji: 2012-02-27

Autor tekstu

Zjadł zęby na budowlance – dość powiedzieć, że w branży siedzi od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy człowiek orkiestra. Najdłużej związany z naszym portalem. Najczęściej udziela praktycznych porad związanych z budową i remontem. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kryminałów.